Rzeszów - Piątek, 13.02.2026
Reklama

Wczoraj w Rzeszowie policjanci eskortowali rodzącą kobietę

Dodano: 11.02.2020 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Nietypowo zakończyło się zatrzymanie pojazdu do kontroli drogowej wczoraj w Rzeszowie na ul. Krakowskiej. Gdy policjanci zatrzymali na drodze pędzące audi, okazało się, że kierowca wiezie do szpitala swoją siostrę, ponieważ kobieta zaczęła rodzić.

Ta niecodzienna interwencja miała miejsce wczoraj około godz. 20.30. W Rzeszowie na ul. Krakowskiej policjanci, sierż.szt. Sławomir Mastaj i sierż. Paweł Żyła z wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie pełniąc służbę nieoznakowanym radiowozem, zauważyli audi, które z dużą prędkością jechało w kierunku centrum. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna jedzie z siostrą do szpitala, kobieta już zaczęła rodzić.

Mężczyzna zwrócił się o pomoc do policjantów, żeby najszybciej dotrzeć na porodówkę. Funkcjonariusze błyskawicznie podjęli decyzję, gdyż liczyła się każda minuta. Włączyli sygnały uprzywilejowania i pilotowali samochód z rodzeństwem do szpitala na ul. Lwowską. O sytuacji powiadomili dyżurnego. Dzięki pomocy funkcjonariuszy kobieta szybko dotarła pod opiekę lekarzy.
 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Mieszkańcy Rzeszowa chętnie wrzucają nakrętki do metalowych serc

RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia postawiono już cztery metalowe pojemniki w kształcie serca, do których mieszkańcy mogą wrzucać plastikowe nakrętki, wspierając w ten sposób osoby potrzebujące.

Rzeszów

W weekend zmiana czasu. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W nocy z 24 na 25 października nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Zegarki przestawiamy z godz. 3:00 na godz. 2:00. W związku z tym nastąpią zmiany w kursowaniu linii...

Rzeszów

Wszystkich Świętych 2020. Jak pojadą autobusy w Rzeszowie?

RZESZÓW. W okresie Wszystkich Świętych nastąpią zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Jak co roku ZTM uruchomi dodatkowe linie specjalne, które ułatwią dojazd do cmentarzy. Większość autobusów specjalnych będzie kursowała co 10 min.

Rzeszów

FOTO. Strajk rolników w Rzeszowie. Utrudnienia na obwodnicy

RZESZÓW. Od rana traktory wjeżdżają do Rzeszowa. O godz. 11:00 protestujący rolnicy zgromadzą się przed Urzędem Wojewódzkim.

Rzeszów

Odwołana wystawa fotografii Chrisa Niedenthala odbędzie się w innym miejscu

RZESZÓW. Dyrekcja rzeszowskiego „plastyka” odwołała wystawę fotografii Chrisa Niedenthala. Organizatorzy znaleźli nowe miejsce.

Rzeszów

MKS zawiesza część kursów

RZESZÓW. W związku z wprowadzeniem od 16 października br. nauki zdalnej w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych, autobusy MKS będą kursować z ograniczeniami.

Rzeszów

WSPiA zainaugurowała nowy rok akademicki

RZESZÓW. Bez udziału zaproszonych gości, studentów i pracowników – tak wyglądała w tym inauguracja 26. roku akademickiego w najstarszej niepublicznej uczelni na Podkarpaciu.

Rzeszów

Zbiórka niebezpiecznych odpadów w Rzeszowie [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. W dniach od 19 do 23 października 2020 r. na terenie miasta odbędzie się zbiórka odpadów niebezpiecznych.

Reklama