Rzeszów - Poniedziałek, 26.05.2025
Reklama

We WSIiZ uchodźcy z Ukrainy mogą od dziś założyć konto bankowe

Dodano:

fot. WSIiZ
fot. WSIiZ
RZESZÓW. Od czwartku (17.03) obywatele Ukrainy mogą założyć konto bankowe w siedzibie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. To dodatkowa opcja w ramach działającej na Uczelni od 8 marca świetlicy dla ukraińskich uchodźców „Przyjdź i odpocznij”.

Rzeszowski oddział Banku Pekao S.A. uruchomił dwa stanowiska dla obywateli Ukrainy, którzy mogą założyć konto bankowe ( w razie potrzeby liczba stanowisk będzie zwiększona). Aby to zrobić, potrzebny jest dokument tożsamości:  paszport, karta pobytu lub ukraiński dowód osobisty ID Card oraz nr telefonu (polski lub zagraniczny). Do założenia konta nie jest wymagane posiadanie polskiego PESEL-u.
Reklama
- Ze względu na złożone procedury proces zakładania konta bankowego będzie rozłożony na dwa dni. Jednego dnia Ukraińcy będą mogli wypełnić dokumenty i złożyć podpisy, a w kolejnym dniu zakończyć formalności. Obydwie czynności mogą się odbyć poza siedzibą banku, właśnie we WSIiZ – informuje Dr Grażyna Bochenek, rzeczniczka prasowa WSIiZ.

Punkt obsługi bankowej działa w czasie otwarcia świetlicy „Przyjdź i odpocznij”. W piątek (18.03) w godz. od 14:00 do 18:00.

W kolejnym tygodniu będzie kontynuowana działalność zarówno świetlicy, jak i punktu bankowego. Punkt będzie działał tak długo, jak długo będzie taka potrzeba.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wizyta w G2A, trening z Martą Niewczas i kolacja z posłem wśród rzeszowskich aukcji WOŚP

RZESZÓW. Trwają aukcje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Rzeszów

Ranking najlepszych szkół średnich w Polsce. Które placówki z Rzeszowa znalazły się w zestawieniu?

RZESZÓW.  Najwyższą lokatę spośród wszystkich rzeszowskich szkół otrzymało Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek.

Rzeszów

Rzeszów z najtańszym OC wśród miast wojewódzkich

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa płacili za ubezpieczenie o 10,9% mniej niż wynosiła średnia cena w kraju.

Rzeszów

Stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

RZESZÓW. Punkt działać będzie codziennie od soboty do ostatniej niedzieli ferii, w godz. od 6 do 9.

Rzeszów

Podczas libacji na ul. Bernardyńskiej w Rzeszowie doszło do ataku nożem

RZESZÓW. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec 28-latka trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Rzeszów

Zaginął mieszkaniec Rzeszowa. Wyszedł z miejsca zamieszkania 3 stycznia

RZESZÓW. Policja rozpoczęła poszukiwania 50-letniego mężczyzny, mieszkającego w Rzeszowie.

Reklama