Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Wiec solidarności z Ukrainą na rzeszowskim Rynku

Dodano: 24.02.2022 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Na niedzielę 27 lutego zapowiedziano pokojowy wiec poparcia dla Ukrainy. Akcję organizują m.in. Komitet Obrony Demokracji regionu podkarpackiego oraz Podkarpacka Lewica.

Demonstracja rozpocznie się o godz. 15:00 pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. - Wspólnie sprzeciwmy się agresji Rosji na Ukrainę. Okażmy solidarność z naszymi braćmi i siostrami Ukrainkami i Ukraińcami. Powiedzmy głośno "Nigdy więcej wojny!" – informują organizatorzy wiecu. - Nasza pokojowa akcja ma na celu wyrażenie poparcia dla Ukrainy w jej dążeniu do zachowania prawa do swojej ziemi, suwerenności i niepodległości – dodają.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zakończyła się przebudowa ulicy Zygmunta I Starego

RZESZÓW. Wcześniej niż zakładano zakończyły się prace przy rozbudowie ul. Zygmunta I Starego na rzeszowskim osiedlu Wilkowyja. Drogę poszerzono do sześciu metrów, wybudowano także chodniki i ścieżkę rowerową.

Rzeszów

W Rzeszowie rozpoczął się nabór wniosków o preferencyjny zakup węgla

RZESZÓW. Węgiel będzie dystrybuować Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Wnioski będą przyjmowane do 2 grudnia.

Rzeszów

Kolejny miesiąc w Jasionce z doskonałym wynikiem

RZESZÓW/JASIONKA. W październiku z usług podrzeszowskiego lotniska skorzystało blisko 65 tys. pasażerów. 

Rzeszów

Rozpoczyna się montaż świątecznych dekoracji. Rozbłysną 1 grudnia

RZESZÓW. W Rzeszowie rozpoczął się montaż świątecznego oświetlenia, który potrwa do końca miesiąca. Iluminacje rozbłysną 1 grudnia. Dwa dni później odbędzie się inauguracja Świątecznego Miasteczka.

Rzeszów

15 komputerów od UNHCR dla uczniów z Ukrainy

RZESZÓW. UNHCR, Agencja ONZ ds. Uchodźców, przekazała Rzeszowowi sprzęt komputerowy, który posłuży ukraińskim uczniom w powstającym obecnie Centrum Nauki Zdalnej.

Rzeszów

Kradli rowery i okradali sklepy. Złodziejska para z Rzeszowa zatrzymana

RZESZOW. 228-letni mężczyzna i 40-letnia kobieta usłyszeli łącznie 22 zarzuty.

Rzeszów

W piątek utrudnienia w ruchu na ulicach Rzeszowa

RZESZÓW. Utrudnienia wystąpią z związku z Biegiem Niepodległości oraz z obchodami Narodowego Święta Niepodległości.

Rzeszów

Podpisano umowę na budowę Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Rzeszowie

RZESZÓW. Jesienią przyszłego roku pierwsi podopieczni skorzystają z nowego Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Rzeszowie. 

Reklama