Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Więcej pasażerów na lotniku w Jasionce

Dodano: 13.05.2022 r.

fot. materiały prasowe Portu Lotniczego Rzeszów - Jasionka
fot. materiały prasowe Portu Lotniczego Rzeszów - Jasionka
JASIONKA. Rośnie zainteresowanie pasażerów lataniem. - Na lotnisku w Jasionce ten ruch wygląda co najmniej dobrze – informuje Waldemar Mazgaj, specjalista ds. komunikacji zewnętrznej portu lotniczego „Rzeszów-Jasionka. Zarząd lotniska prognozuje, że ten pozytywny trend utrzyma się w kolejnych miesiącach, a szczyt przypadnie na okres wakacji.
 
W kwietniu br. z usług podrzeszowskiego lotniska skorzystało blisko 49 tys. podróżnych, co stanowi 82 proc. ruchu pasażerskiego odnotowanego w rekordowym dla całej branży 2019 roku. Od początku bieżącego roku w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka obsłużono blisko 140 tys. pasażerów – to 10 razy więcej niż rok temu, kiedy obowiązywały ograniczenia związane z pandemią koronawirusa.
 
- Wyjątkowa sytuacja, w jakiej znalazło się nasze lotnisko w związku z sytuacją za wschodnią granicą nie przeszkodziło nam w przygotowaniu atrakcyjnej oferty na sezon letni. Nowością
w siatce połączeń zagranicznych jest trasa do Wenecji, zaś do krajowych destynacji obok Warszawy i Gdańska dołączył port Olsztyn-Mazury – mówi Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. – Szczególnie cieszy nas dobra współpraca z przewoźnikami, którzy od niedawna pojawili się na naszym lotnisku, takimi jak Wizz Air. Aktywnie zabiegamy o uruchomienie kolejnych połączeń oczekiwanych przez mieszkańców Podkarpacia”.
 
W sezonie letnim port lotniczy w Jasionce obsługiwać będzie aż 23 trasy do 12 krajów - łącznie ponad 80 regularnych rejsów pasażerskich tygodniowo. Wśród słonecznych kierunków są te najbardziej popularne: Grecja, Turcja, Bułgaria, Albania, Chorwacja
i Włochy, dostępne zarówno w formule czarterowej, jak i w ramach regularnych połączeń (Wenecja, Zadar, Burgas). Niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się bezpośrednia trasa Rzeszów - Newark. Co tydzień na pokładach Dreamlinerów PLL LOT podróżują za ocean setki pasażerów, w większości przedstawiciele amerykańskiej Polonii i ich rodziny, ale także przedsiębiorcy działający na arenie międzynarodowej.
 
Reklama
Siatkę połączeń uzupełniają całoroczne kierunki realizowane przez linie Ryanair (Londyn Stansted, Londyn Luton, Manchester, Bristol, East Midlands, Dublin) i Wizzair (Oslo, Eindhoven, Londyn Luton) oraz codzienne połączenie stolicy Podkarpacia z Warszawą, którego częstotliwość w sezonie letnim zwiększyła się aż do pięciu  lotów dziennie.
 
Letni rozkład lotów z portu lotniczego Rzeszów-Jasionka
 
PLL LOT:
  • Wenecja (Włochy) – od 12.06 w niedziele
  • Zadar (Chorwacja) - od 18.06 w soboty
  • Nowy Jork / Newark (USA) - w poniedziałki
  • Gdańsk - w środy i soboty
  • Olsztyn - Mazury - od 17.06 w poniedziałki i piątki
  • Warszawa – 32 rotacje tygodniowo (pięć od poniedziałku do piątku, cztery w soboty i trzy w niedziele)

Wizz Air:
  • Burgas (Bułgaria) - od 19.06 w czwartki i niedziele
  • Eindhoven (Holandia) - w czwartki i niedziele
  • Oslo Torp (Norwegia) - w poniedziałki i piątki
  • Londyn Luton (Wielka Brytania) - we wtorki, czwartki i soboty

Ryanair:
  • Londyn Luton (Wielka Brytania) – we wtorki, czwartki, soboty
  • Londyn Stansted (Wielka Brytania) – od poniedziałku do niedzieli (środa i niedziela dwa razy dziennie)
  • Manchester (Wielka Brytania) – w środy i niedziele
  • Bristol (Wielka Brytania) - w poniedziałek i piątek
  • East Midlands (Wielka Brytania) - we wtorki i soboty
  • Dublin (Irlandia) – w czwartki i niedziele
Czartery:
  • Tirana (Albania) – od 9.06 w czwartki
  • Burgas (Bułgaria) - od 10.06 w piątki, od 19.06 w czwartki, od 23.06 w niedziele i od 28.06 we wtorki
  • Heraklion (Grecja) - od 5.06 w niedziele
  • Rodos (Grecja) - od 30.05 w poniedziałki
  • Zakynthos (Grecja) - od 3.06 w piątki i od 12.06 w niedziele
  • Antalya (Turcja) - w soboty i od 15.06 w środyBodrum (Turcja) - od 16

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów będzie miał dwie nowe ulice

RZESZÓW. Jedna z ulic znajdzie się na osiedlu Franciszka Kotuli, druga na os. Przybyszówka.

Rzeszów

Stowarzyszenie Polski Instytut Praw Głuchych ws. darmowych biletów: podstawa prawna jest

RZESZÓW. Stowarzyszenie Polski Instytut Praw Głuchych  apeluje o ponowne rozpatrzenie petycji.

Rzeszów

Zapadł wyrok w sprawie w sprawie zabójstwa przy ul. Sobieskiego w Rzeszowie

RZESZÓW. Po sześciomiesięcznym procesie sądowym znamy wyrok – 25 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Czarny bez z Rzeszowa najpiękniejszym drzewem w Polsce

RZESZÓW. W konkursie wzięło udział 16 innych drzew z polskich miast.

Rzeszów

Postawiono zarzuty 23-latkowi, który zrzucił hulajnogę Blinkee z mostu

RZESZÓW. Wartość strat została oszacowana na kwotę 3075 zł.

Rzeszów

Bezpłatne warsztaty informatyczne dla osób powyżej 50 roku życia

RZESZÓW. Warsztaty są bezpłatne, a o udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Rzeszów

Areszt tymczasowy dla sprawcy wypadku na ul. Krakowskiej. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności

RZESZÓW. 20-letniemu Kacprowi I. grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Osoby głuche nie pojadą za darmo komunikacją miejską, „gdyż przepisy prawa nie dają podstawy”?

RZESZÓW. Petycja trafiła do Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miasta Rzeszowa.

Reklama