Rzeszów - Niedziela, 28.12.2025
Reklama

Wielka impreza biegowa już w tę sobotę w Rzeszowie. Na liście blisko 2 tys. osób

Dodano: 02.04.2024 r.

fot. PKO Bank Polski
fot. PKO Bank Polski
RZESZÓW. 6 kwietnia 2024 r. w stolicy Podkarpacia odbędzie się 17. PKO Półmaraton Rzeszowski oraz 9. PKO Sztafeta Półmaratońska. Imprezom biegowym towarzyszyć będzie akcja charytatywna na rzecz 7-letniej Klary.

Start i meta zlokalizowane będą w okolicach C.H. Milenium Hall. Bieg rozpocznie się o godz. 9:00. Tuż przed startem zaplanowano rozgrzewkę, którą poprowadzi lekkoatletka i dwukrotna olimpijka Matylda Kowal. Na liście startowej jest już blisko 2 tys. biegaczy.

17. PKO Półmaratonowi Rzeszowskiemu towarzyszyć będzie 9. PKO Sztafeta Półmaratońska. Dystans półmaratonu zostanie podzielony na 4 odcinki – 6 km, 5 km, 5 km, 5 km. Drużyna sztafetowa składać się będzie z 4 kobiet lub 4 mężczyzn.

Akcja charytatywna „Biegnę dla…”
Reklama
Zawodnicy startujący w półmaratonie i w sztafecie mogą włączyć się w akcję charytatywną biegnę dla… i pomóc 7-letniej Klarze.

Dziewczynka choruje na mukowiscydozę. Potrzebuje wsparcia na zakup argentyńskiego leku przyczynowego, który musi przyjmować cały czas. Klara jest podopieczną Fundacji Siepomaga.

Biegacze chętni wesprzeć leczenie dziewczynki przyczepią na koszulki specjalne identyfikatory akcji biegnę dla Klary. Organizator inicjatywy, Fundacja PKO Banku Polskiego w zamian za ich zaangażowanie przekaże darowiznę na rzecz beneficjentki. Identyfikatory akcji będzie można odebrać w biurze zawodów w czasie jego pracy.

Sponsorem tytularnym PKO Półmaratonu Rzeszowskiego i PKO Biegu Niepodległości w Rzeszowie jest PKO Bank Polski.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Część ul. Mickiewicza tylko dla pieszych i rowerzystów

RZESZÓW. Na kilkudziesięciometrowym odcinku ul. Mickiewicza wprowadzono zakaz ruchu samochodów.

Rzeszów

Na os. Miłocin powstanie tężnia solankowa. Ruszył przetarg na dokumentację projektową

RZESZÓW. Będzie to jedyne takie miejsce w Rzeszowie. Inwestycja postanie w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! W piątek utrudnienia w ruchu w rejonie mostu Karpackiego

RZESZÓW. Kolejne utrudnienia w związku z budową kładek rowerowych w Rzeszowie. Tym razem wyłączony zostanie pas ruchu w rejonie mostu Karpackiego.

Rzeszów

Konrad Fijołek przedstawił wizję "Nowego Centrum Rzeszowa"

RZESZÓW. "Chciałbym zapowiedzieć całkiem nowe podejście do centrum Rzeszowa" - mówił Konrad Fijołek podczas środowej konferencji prasowej.

Rzeszów

Na lotnisku w Jasionce stanie urządzenie do wykrywania koronawirusa

RZESZÓW. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka jako pierwsze lotnisko regionalne przetestuje innowacyjną technologię wykrywania zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! W czwartek utrudnienia w ruchu na moście Narutowicza

RZESZÓW. W związku z pracami przy budowie kładki rowerowej na moście Narutowicza, w czwartek (13 maja) wystąpią tam utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Nowy kierunek studiów na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. Od nowego roku akademickiego na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej zostaną uruchomione studia inżynierskie na kierunku elektromobilność.

Rzeszów

Ukradł lichtarz z kościoła farnego. Został złapany przez wiernych

RZESZÓW. 38-letni mężczyzna ukradł lichtarz z ołtarza w kościele farnym. Podczas próby ucieczki, złodziej został ujęty przez wiernych. Okazało się, że był pijany – miał ponad 2,6 promila. Dziś usłyszy zarzuty.

Reklama