Rzeszów - Poniedziałek, 11.05.2026
Reklama

Wielki pożar w Tyczynie. Spłonął budynek Galerii Sztuki Światowid, w akcji ponad 20 strażaków [ZDJĘCIA]

Dodano: 20.03.2026 r. / Redakcja

Pożar drewnianego domu w Tyczynie / fot. asp. sztab. Łukasz Gałuszyński, KM PSP w Rzeszowie
Pożar drewnianego domu w Tyczynie / fot. asp. sztab. Łukasz Gałuszyński, KM PSP w Rzeszowie

TYCZYN. Ponad trzy i pół godziny trwała nocna akcja gaszenia pożaru drewnianego budynku przy ul. Grunwaldzkiej w Tyczynie, w którym mieściła się Galeria Sztuki Światowid. Ogień objął cały obiekt, a w trakcie działań zawaliła się część konstrukcji. W akcji brało udział kilkudziesięciu strażaków.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Rzeszowie o godz. 2:54. Po przybyciu pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się, że drewniany budynek jest już w całości objęty ogniem, a płomienie rozprzestrzeniły się również na dach sąsiedniej części.

Na szczęście w momencie wybuchu pożaru w środku nie przebywały żadne osoby.

- Strażacy prowadzili działania gaśnicze, podając prądy wody na palący się obiekt oraz rozbierając elementy konstrukcyjne budynku, w tym pokrycie dachowe, aby dotrzeć do źródeł ognia – poinformowała Ochotnicza Straż Pożarna w Hermanowej.

Reklama

Po opanowaniu pożary, strażacy przystąpili do pac rozbiórkowych oraz dokładnego wygaszania pogorzeliska. W trakcie akcji doszło do częściowego zawalenia się konstrukcji budynku, co dodatkowo utrudniało działania ratowników.

W akcji brały udział zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Rzeszowa oraz jednostki OSP z Tyczyna, Hermanowej i Kielnarowej. Łącznie na miejscu pracowało ponad 20 strażaków.

Na czas prowadzonych działań występowały poważne utrudnienia w ruchu. Droga wojewódzka nr 878 w kierunku Rzeszowa została zamknięta, a ruch kierowano objazdami. Około godz. 5:00 przywrócono przejazd jednym pasem.

Akcja strażaków zakończyła się po godz. 6:30. Na miejscu pracowali również policjanci oraz pogotowie energetyczne. Przyczyny pożaru będą wyjaśniane.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W G2A Arena ruszył Kongres 590

RZESZÓW. Kongres potrwa od 7 do 8 października.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie rowerzysty w Trzcianie koło Rzeszowa

RZESZÓW. W wyniku odniesionych obrażeń kierujący jednośladem zmarł na miejscu wypadku.

Rzeszów

Trucking Girl i największy monster truck na świecie na TSLA EXPO Rzeszów 2019

Będą debaty poświęcone branży motoryzacyjnej, transportowej i logistycznej, a do tego premiery aut i motocykli...

Rzeszów

Uwaga kierowcy! W weekend w Rzeszowie zamknięte ulice i utrudnienia w ruchu [MAPKI]

W Rzeszowie odbędą się Bieg na 5 km o puchar Pratt&Whitney oraz 7. PKO Maraton Rzeszowski.

Rzeszów

"Doktorzy clowni" będą dziś rozdawać uśmiechy w centrum miasta

Akcja pn. "Uśmiechnij się, podaj dalej" fundacji „Dr Clown” będzie prowadzona na rzeszowskim Rynku oraz ul. 3 Maja.

Rzeszów

Policjanci na skrzyżowaniach. Kolejny piątek z akcją "Przejazdne skrzyżowania"

RZESZÓW. Dziś kolejny piątek z policyjnymi patrolami na największych rzeszowskich skrzyżowaniach.

Rzeszów

W Rzeszowie wystawiono księgę kondolencyjną dedykowaną Kornelowi Morawieckiemu

RZESZÓW. W holu głównym Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie wystawiona została księga kondolencyjna dedykowana zmarłemu Kornelowi Morawieckiemu.

Reklama