Rzeszów - Poniedziałek, 11.05.2026
Reklama

Wielki pożar w Tyczynie. Spłonął budynek Galerii Sztuki Światowid, w akcji ponad 20 strażaków [ZDJĘCIA]

Dodano: 20.03.2026 r. / Redakcja

Pożar drewnianego domu w Tyczynie / fot. asp. sztab. Łukasz Gałuszyński, KM PSP w Rzeszowie
Pożar drewnianego domu w Tyczynie / fot. asp. sztab. Łukasz Gałuszyński, KM PSP w Rzeszowie

TYCZYN. Ponad trzy i pół godziny trwała nocna akcja gaszenia pożaru drewnianego budynku przy ul. Grunwaldzkiej w Tyczynie, w którym mieściła się Galeria Sztuki Światowid. Ogień objął cały obiekt, a w trakcie działań zawaliła się część konstrukcji. W akcji brało udział kilkudziesięciu strażaków.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Rzeszowie o godz. 2:54. Po przybyciu pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się, że drewniany budynek jest już w całości objęty ogniem, a płomienie rozprzestrzeniły się również na dach sąsiedniej części.

Na szczęście w momencie wybuchu pożaru w środku nie przebywały żadne osoby.

- Strażacy prowadzili działania gaśnicze, podając prądy wody na palący się obiekt oraz rozbierając elementy konstrukcyjne budynku, w tym pokrycie dachowe, aby dotrzeć do źródeł ognia – poinformowała Ochotnicza Straż Pożarna w Hermanowej.

Reklama

Po opanowaniu pożary, strażacy przystąpili do pac rozbiórkowych oraz dokładnego wygaszania pogorzeliska. W trakcie akcji doszło do częściowego zawalenia się konstrukcji budynku, co dodatkowo utrudniało działania ratowników.

W akcji brały udział zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Rzeszowa oraz jednostki OSP z Tyczyna, Hermanowej i Kielnarowej. Łącznie na miejscu pracowało ponad 20 strażaków.

Na czas prowadzonych działań występowały poważne utrudnienia w ruchu. Droga wojewódzka nr 878 w kierunku Rzeszowa została zamknięta, a ruch kierowano objazdami. Około godz. 5:00 przywrócono przejazd jednym pasem.

Akcja strażaków zakończyła się po godz. 6:30. Na miejscu pracowali również policjanci oraz pogotowie energetyczne. Przyczyny pożaru będą wyjaśniane.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska i WSIiZ zajmą się wdrażaniem systemów teleinformatycznych i e-usług

RZESZÓW. Porozumienie określa warunki współpracy pomiędzy stronami  w zakresie  wdrażania systemów teleinformatycznych i e-usług.

Rzeszów

Nocny wypadek na ul. Dąbrowskiego. Trzy osoby ranne, sprawca uciekł

Stan jednej z poszkodowanych osób jest poważny.

Rzeszów

18-latek sprzedawał rzeczy, których nie miał. Od 35 osób wyłudził łącznie 33 tys. zł

RZESZÓW.  Za popełnienie zarzucanego czynu mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

13 października obchodzimy XIX Dzień Papieski. Plan obchodów w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski. 

Rzeszów

Przy ul. Jagiellońskiej zraniono dwie osoby nożem. Jedna z nich jest w ciężkim stanie

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem o godz. 20.40 na ul. Jagiellońskiej.

Rzeszów

Kongres 590. List intencyjny ws. drugiej linii technologicznej w rzeszowskiej spalarni śmieci

RZESZÓW. Planowany projekt zwiększy wydajność rzeszowskiej spalarni ze 100 tys. do 180 tys. ton rocznie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie najnowocześniejsza w Europie baza obsługi technicznej samolotów

RZESZÓW. Od 2022 roku w bazie będą serwisowane samoloty wąsko i szerokokadłubowe z całego świata.

Rzeszów

Muzeum Dobranocek z szansą na ogólnopolską nagrodę

RZESZÓW. Na Muzeum Dobranocek możemy głosować do 10 października.

Reklama