Rzeszów - Poniedziałek, 15.09.2025
Reklama

Wielkie ściganie na Stadionie Miejskim

Dodano: 06.06.2023 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Najlepsi polscy żużlowcy w czwartek będą po raz kolejny rywalizować w Rzeszowie. Na stadionie miejskim odbędą się pierwsze zawody tegorocznego cyklu Canal + online Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu.

Stadion Miejski „Stal” w Rzeszowie będzie już po raz trzeci w ciągu niespełna roku areną zmagań najlepszych w Polsce żużlowców. We wrześniu ubiegłego roku odbył się tu trzeci decydujący o tytule mistrzowskim turniej finałowy o tytuł Indywidualnego Mistrza Polski seniorów. W kwietniu tego roku  rozegrano w Rzeszowie finał Mistrzostw Polski Par Klubowych, a już w najbliższy czwartek o godz. 19 rozpocznie się walka o medale Canal + online Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu.

Szczegóły przedsięwzięcia omawiano podczas wczorajszej konferencji prasowej poświęconej zawodom.

- Bardzo się cieszę, że zawody tak wysokiej rangi ponownie odbędą się w Rzeszowie. Niezwykle mocna stawka uczestników turnieju gwarantuje kibicom mnóstwo sportowych emocji – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.  

Uczestnicy konferencji w roli faworyta do wygranej upatrują przede wszystkim Bartosza Zmarzlika, który broni tytułu mistrzowskiego. Aktualny Mistrz Świata zwyciężył w Rzeszowie przed rokiem, a w tym sezonie imponuje formą, będąc aktualnym liderem cyklu indywidualnych mistrzostwa świata i jednym z czołowych zawodników żużlowej ekstraligi. Wysoka stawka zawodów gwarantuje jednak, że pozostali uczestnicy także będą zaciekle rywalizować o punkty i końcowe zwycięstwo. Z dziką kartą w Rzeszowie wystartuje Marcin Nowak, kapitan miejscowej Texom Stali.
Reklama
- Jestem typem sportowca, który wolałby samodzielnie wywalczyć stałe miejsce w zmaganiach o tytuł mistrza Polski. Ale w sytuacji, gdy się to w tym roku nie udało, cieszę się, że będę mógł się pościgać z najlepszymi na rzeszowskim torze dzięki dzikiej karcie. Będę jechał tylko na swój indywidualny wynik, więc presja będzie mniejsza niż wtedy, gdy walczę o punkty dla swojej drużyny w lidze. Mam nadzieję, że uda mi się trochę pomieszać szyki faworytom – mówi Marcin Nowak.

W dzisiejszej konferencji uczestniczyli ponadto Piotr Szymański – przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego, Maciej Polny – prezes firmy Speedway Events.pl , Michał Drymajło – prezes Texom Stali Rzeszów oraz Ryszard Czarnecki – Europoseł i zarazem honorowy patron tegorocznych mistrzostw.
 
Źródło: UM Rzeszowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Od piątku duże utrudnienia na ul. Wierzbowej

RZESZÓW. Od piątku 11 czerwca na ul. Wierzbowej prowadzona będzie przebudowa kanalizacji deszczowej oraz sieci gazowej. W związku z pracami przez kilka dni będą utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Wniosek o pozwolenie na budowę PCLA złożony

RZESZÓW. Został złożony wniosek o pozwolenie na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie. Inwestycja będzie dofinansowana z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Rzeszów

Samorządowcy z całej Polski przyjadą dziś do Rzeszowa

RZESZÓW. Na zaproszenie Konrada Fijołka, kandydata na prezydenta Rzeszowa, do stolicy Podkarpacia przyjedzie dziś kilkudziesięciu samorządowców z całej Polski, aby wesprzeć go na ostatniej prostej w kampanii prezydenckiej.  

Rzeszów

Debaty wyborcze. Dziś w Radiu Rzeszów, jutro w G2A Arena

RZESZÓW. Przed nami dwa kolejne, bezpośrednie starcia kandydatów na prezydenta miasta Rzeszowa.

Rzeszów

"Punkt widzenia" - nowy mural w Rzeszowie już gotowy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Mural inspirowany twórczością Edwarda Janusza ozdobił Wiadukt Śląski. Dzieło powstało w ramach tegorocznej edycji Europejskiego Stadionu Kultury.

Rzeszów

Straż Miejska znakuje rowerowy. Najbliższa akcja już 9 czerwca

RZESZÓW. Straż Miejska w Rzeszowie rozpoczęła akcję znakowania rowerów. Najbliższa odbędzie się w środę, 9 czerwca.

Rzeszów

Są środki na przebudowę ulicy Morgowej i projekt ul. Kwiatkowskiego

RZESZÓW. Prezydent Marek Bajdak chce zrealizować dwie inwestycje drogowe, dzięki dodatkowym pieniądzom, jakie znalazły się w miejskim budżecie po dotacji z Ministerstwa Infrastruktury.

Rzeszów

W sobotę "III Triathlon Rzeszów". ZTM wprowadza objazdy autobusów

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 12 czerwca w Rzeszowie odbędzie się impreza sportowa pn. „III Triathlon Rzeszów”. W związku z tym Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza zmiany w trasach kilku linii autobusowych.

Reklama