Rzeszów - Niedziela, 14.12.2025
Reklama

Wielkie ściganie na Stadionie Miejskim

Dodano: 06.06.2023 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Najlepsi polscy żużlowcy w czwartek będą po raz kolejny rywalizować w Rzeszowie. Na stadionie miejskim odbędą się pierwsze zawody tegorocznego cyklu Canal + online Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu.

Stadion Miejski „Stal” w Rzeszowie będzie już po raz trzeci w ciągu niespełna roku areną zmagań najlepszych w Polsce żużlowców. We wrześniu ubiegłego roku odbył się tu trzeci decydujący o tytule mistrzowskim turniej finałowy o tytuł Indywidualnego Mistrza Polski seniorów. W kwietniu tego roku  rozegrano w Rzeszowie finał Mistrzostw Polski Par Klubowych, a już w najbliższy czwartek o godz. 19 rozpocznie się walka o medale Canal + online Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu.

Szczegóły przedsięwzięcia omawiano podczas wczorajszej konferencji prasowej poświęconej zawodom.

- Bardzo się cieszę, że zawody tak wysokiej rangi ponownie odbędą się w Rzeszowie. Niezwykle mocna stawka uczestników turnieju gwarantuje kibicom mnóstwo sportowych emocji – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.  

Uczestnicy konferencji w roli faworyta do wygranej upatrują przede wszystkim Bartosza Zmarzlika, który broni tytułu mistrzowskiego. Aktualny Mistrz Świata zwyciężył w Rzeszowie przed rokiem, a w tym sezonie imponuje formą, będąc aktualnym liderem cyklu indywidualnych mistrzostwa świata i jednym z czołowych zawodników żużlowej ekstraligi. Wysoka stawka zawodów gwarantuje jednak, że pozostali uczestnicy także będą zaciekle rywalizować o punkty i końcowe zwycięstwo. Z dziką kartą w Rzeszowie wystartuje Marcin Nowak, kapitan miejscowej Texom Stali.
Reklama
- Jestem typem sportowca, który wolałby samodzielnie wywalczyć stałe miejsce w zmaganiach o tytuł mistrza Polski. Ale w sytuacji, gdy się to w tym roku nie udało, cieszę się, że będę mógł się pościgać z najlepszymi na rzeszowskim torze dzięki dzikiej karcie. Będę jechał tylko na swój indywidualny wynik, więc presja będzie mniejsza niż wtedy, gdy walczę o punkty dla swojej drużyny w lidze. Mam nadzieję, że uda mi się trochę pomieszać szyki faworytom – mówi Marcin Nowak.

W dzisiejszej konferencji uczestniczyli ponadto Piotr Szymański – przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego, Maciej Polny – prezes firmy Speedway Events.pl , Michał Drymajło – prezes Texom Stali Rzeszów oraz Ryszard Czarnecki – Europoseł i zarazem honorowy patron tegorocznych mistrzostw.
 
Źródło: UM Rzeszowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na tarczy po tie-breaku. Asseco Resovia notuje kolejną porażkę

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali kolejne spotkanie w PlusLidze. 

Rzeszów

Przetarg na budowę kładek rowerowych unieważniony przez „problemy natury technicznej”

RZESZÓW. Jeżeli do końca tego roku inwestycja nie będzie zrealizowana, to dofinansowanie unijne przepadnie.

Rzeszów

Porozumienie ws. przekazania Zamku Lubomirskich dla miasta zostanie podpisane w lutym?

RZESZÓW. Wiceminister sprawiedliwości ogłosił, że umowa, mówiąca o przekazaniu dla miasta Zamku Lubomirskich, zostanie podpisana do końca lutego.

Rzeszów

Zmiany w ekipie Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Z ekipą z Rzeszowa żegna się Piotr Gruszka, pierwszy szkoleniowiec drużyny.

Rzeszów

Defibrylatory AED znalazły się w rzeszowskiej przestrzeni miejskiej

RZESZÓW. Defibrylator AED znajdziemy na przystanku autobusowym MPK Piłsudskiego 03 oraz w autobusie komunikacji miejskiej o numerze taborowym 100.

Rzeszów

"Czarny Bez" z Rzeszowa powalczy o tytuł Europejskiego Drzewa Roku 2020

RZESZÓW. Z tej okazji do Rzeszowa przyjedzie Rob McBride – miłośnik drzew, reporter BBC i ambasador Konkursu Europejskie Drzewo Roku.

Rzeszów

Na prywatnej posesji w Rzeszowie ujawniono krajankę tytoniową o wartość 63 tys. zł

RZESZÓW.  Pomieszczeniach budynku strażnicy graniczni ujawnili 8 worków wypełnionych nielegalną krajanką tytoniową.

Reklama