Rzeszów - Poniedziałek, 23.06.2025
Reklama

Wiemy, kto wybuduje nowy plac zabaw na osiedlu Przybyszówka [WIZUALIZACJE]

Dodano: /

Wizualizacja placu zabaw na os. Przybyszówka: Bartosz Gromadzki/Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
Wizualizacja placu zabaw na os. Przybyszówka: Bartosz Gromadzki/Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. Firma Marpis z Jasionki wybuduje nowy plac zabaw na osiedlu Przybyszówka. Miasto podpisało już umowę z wykonawcą. Jest to zadanie wybrane do realizacji przez mieszkańców w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Nowy obiekt przeznaczony dla najmłodszych mieszkańców powstanie przy ul. Ceramicznej, na terenie o powierzchni około 28 arów. Zamontowanych zostanie wiele urządzeń zabawowych i sportowych. Będą to m.in. duże zestawy zabawowe dla dzieci, z wieżami, zjeżdżalniami, pomostami, ścianką wspinaczkową. Pojawią się także huśtawki, karuzele, bujaki, piaskownica i huśtawka wagowa. Dużymi atrakcjami dla najmłodszych będą z pewnością wysoka na prawie trzy metry piramida linowa oraz tyrolka o długości 25 metrów. Częścią tego zadania będzie także montaż urządzeń do street workout z poręczami, drabinkami, drążkami oraz ławeczką.

Na placu pojawią się również żagle chroniące przed słońcem oraz ławki i stojaki na rowery.

Reklama

Mapka wskazjąca miejsce, w którym powstanie nowy plac zabaw / oprac. Nat dla RESinet.pl

Istotnym elementem tego projektu jest zagospodarowanie terenu zielenią. Zarząd Zieleni Miejskiej planuje posadzić ponad 800 roślin, wśród nich m.in. jeżówka purpurowa, jeżówka żółta, liliowec rdzawy, szałwia omszona, kocimiętka faassena, rozchodnik okazały. Ponadto posadzone zostaną także drzewa, a istniejący trawnik zostanie zrekultywowany na powierzchni blisko 2 tys. m kw.

Nowy teren rekreacyjny na osiedlu Przybyszówka ma być gotowy na przełomie lata i jesieni. Umowa z wybranym w przetargu wykonawcą – firmą Marpis z Jasionki została już podpisana. Koszt inwestycji to prawie 330 tys. zł.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W weekend zlot foodtrucków w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższy weekend na skwerze Millenium Hall znów zaparkują ciężarówki z jedzeniem. 

Rzeszów

Wniosek ZRID na przebudowę ronda Pobitno złożony

​RZESZÓW. Kolejny krok w kierunku przebudowy ronda Pobitno. Na ręce wojewody trafił wniosek o zezwolenie na realizację tej inwestycji. Służby wojewody mają 90 dni na wydanie decyzji ZRID.

Rzeszów

Utrudnienia na ul. Wierzbowej, w rejonie mostu Narutowicza

RZESZÓW. Do piątku 21 maja mogą potrwać utrudnienia na ul. Wierzbowej, na odcinku od mostu im. Narutowicza do skrzyżowania z ul. Warzywną.

Rzeszów

Policyjny pościg za kierowcą. Potrącił matkę z dzieckiem i uciekł

RZESZÓW. 28-letni kierowca opla potrącił na przejściu dla pieszych matkę z dzieckiem i uciekł z miejsca wypadku. Mężczyzna nie miał prawa jazdy i był objęty zakazem prowadzenia pojazdów.  

Rzeszów

Część ul. Mickiewicza tylko dla pieszych i rowerzystów

RZESZÓW. Na kilkudziesięciometrowym odcinku ul. Mickiewicza wprowadzono zakaz ruchu samochodów.

Rzeszów

Na os. Miłocin powstanie tężnia solankowa. Ruszył przetarg na dokumentację projektową

RZESZÓW. Będzie to jedyne takie miejsce w Rzeszowie. Inwestycja postanie w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! W piątek utrudnienia w ruchu w rejonie mostu Karpackiego

RZESZÓW. Kolejne utrudnienia w związku z budową kładek rowerowych w Rzeszowie. Tym razem wyłączony zostanie pas ruchu w rejonie mostu Karpackiego.

Rzeszów

Konrad Fijołek przedstawił wizję "Nowego Centrum Rzeszowa"

RZESZÓW. "Chciałbym zapowiedzieć całkiem nowe podejście do centrum Rzeszowa" - mówił Konrad Fijołek podczas środowej konferencji prasowej.

Reklama