Rzeszów - Sobota, 16.08.2025
Reklama

Wietrzny weekend na Podkarpaciu. Ile mieliśmy interwencji strażaków?

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW, PODKARPACIE. Pomimo silnych wiatrów, podkarpaccy strażacy mieli niewiele pracy. W Rzeszowie doszło do pożaru domu jednorodzinnego.

Podczas minionego weekendu podkarpaccy strażacy byli zmuszeni do interwencji w 30 przypadkach. Wszystkie te zdarzenia dotyczyły głównie połamanych konarów drzew, leżących na jezdniach i ulicach. Były to niegroźne zdarzenia, w których nikt nie ucierpiał.

„Apelujemy, żeby słuchać zapowiedzi meteorologicznych, stosować się do zaleceń, nie parkować samochodów pod drzewami oraz pod reklamami wielopowierzchniowymi” - informuje mł. bryg. mgr inż. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Jeżeli chodzi o interwencje strażaków w samym tylko Rzeszowie, to w tym przypadku również mamy do czynienia z niewielką ilością interwencji. Nie mniej jednak na ul. Krakowskiej strażacy ugasili pożar budynku jednorodzinnego. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, gdyż domownicy w trakcie całej akcji przebywali poza domem.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rada Gminy Krasne negatywnie zaopiniowała pomysł przyłączenia sołectwa Malawa do Rzeszowa

KRASNE. 8 lutego w gminie Krasne odbyła się sesja w trybie nadzwyczajnym.

Rzeszów

Nowe rodzaje biletów dopiero od marca

RZESZÓW. Radni na styczniowej sesji zaakceptowali pomysł wprowadzenia nowych biletów.

Rzeszów

Wybrano wykonawcę drogi rowerowej i placu postojowego w Parku Zdrowia na os. Kmity

RZESZÓW. Do przetargu zgłosiło się siedem firm, wybrano ofertę za 446 tys. zł.

Rzeszów

Poszukiwaną 18-latkę z Rzeszowa odnaleziono w Warszawie

RZESZÓW. 18-latka ostatni raz kontaktowała się z matką 15 stycznia poprzez sms-a wysłanego z Zakopanego.

Rzeszów

Autobusy elektryczne wyjechały na ulice Rzeszowa. Będą również dodatkowe stacje ładowania [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Dzisiaj na ulice miasta wyjechały autobusy elektryczne, które obsłużą linie 0A i 0B.

Reklama