Rzeszów - Niedziela, 28.12.2025
Reklama

Wigilia Miejska na rzeszowskim Rynku. Życzenia, wspólne kolędowanie, poczęstunek i wiele więcej

Dodano: 15.12.2025 r. / Redakcja

Wigilia Miejska 2024 - fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszowa
Wigilia Miejska 2024 - fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszowa

RZESZÓW. 18 grudnia na rzeszowskim Rynku odbędzie się tradycyjna Wigilia Miejska z udziałem przedstawicieli władz miasta i województwa oraz zaproszonych gości. Będą życzenia, wspólne kolędowanie, wigilijne smakołyki oraz występy artystyczne. Początek o godz. 16:00.

Wigilia Miejska będzie podzielona na dwie części. W pierwszej, oficjalnej  przedstawiciele władz miasta i województwa oraz zaproszeni goście złożą świąteczne życzenia mieszkańcom. W ramach tej części zaplanowano również przemówienia władz i gości, przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju przez harcerzy i harcerki oraz symboliczny opłatek.

Droga część, artystyczna rozpocznie się o godz. 16:30. Na scenie rzeszowskiego Rynku wystąpią m.in. Daniel Lipiec i Rafał Czarnacki, uczniowie Akademii Aktorskiej Artysta czy dziecięcy zespół z Fundacji Ukraiński DIM.

Program wydarzenia

13.00 – 21.00 – Jarmark Bożonarodzeniowy

16.00 – Wigilia Miejska - część oficjalna

Reklama
  • tradycyjne życzenia świąteczne i błogosławieństwo dla mieszkańców,
  • przemówienia władz i gości,
  • przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju przez harcerzy i harcerki hufca ZHP Rzeszów im. Gen. Stanisława Maczka oraz przedstawicieli Ukraińskiej Skautowej Organizacji w Polsce,
  • symboliczny opłatek dla uczestników.

Po oficjalnej części, od godz. 16.30 tradycyjny świąteczny poczęstunek przygotowany przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie, serwowany w podcieniach Ratusza.

16.30 – Część artystyczna:

  • 16.30 – Wigilijne kolędowanie z Rzeszowską Radą Kobiet
  • 17.00 – Recital Daniela Lipca & Rafała Czarnackiego
  • 17.30 – Występ uczniów Akademii Aktorskiej Artysta
  • 18.00 – Występy zespołów: dziecięcego z Fundacji Ukraiński DIM oraz seniorów z Polsko-Ukraińskiego Klubu Seniora.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przebudowa ul. Warszawskiej. Wkrótce układanie nawierzchni

RZESZÓW. Trwa przebudowa rzeszowskiego odcinka ul. Warszawskiej. W najbliższych dniach firma Strabag rozpocznie układanie warstw nowej nawierzchni. 

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Dynowie. Kierujący quadem uderzył w drzewo

RZESZÓW. 62-latek kierujący quadem najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Mężczyzna zginął na miejscu.

Rzeszów

Rzeszowski Budżet Obywatelski na rok 2024. Ostatnie dni na zgłoszenie projektu

RZESZÓW. Do piątku, 21 lipca br. można zgłaszać projekty do przyszłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Tym razem pula pieniędzy przeznaczona na realizację zadań wynosi 9,4 mln zł.

Rzeszów

Nowe boisko w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Przy ul. Jagiellońskiej w Rzeszowie powstanie wielofunkcyjne boisko sportowe. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

W środę Święto Policji w Rzeszowie. Utrudnienia w ruchu w centrum miasta

RZESZÓW. W środę, 19 lipca 2023 r.  w Rzeszowie odbędą się Wojewódzkie Obchody Święta Policji. W trakcie trwania uroczystości będą występować utrudnienia w ruchu. Zamknięty dla będzie Plac Farny i przyległe ulice.

Rzeszów

Kolejny etap modernizacji budynku OSP Biała

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na wybór firmy, która dokończy modernizację budynku Ochotniczej Straży Pożarnej na osiedlu Biała. Oferty przyjmowane są do 1 sierpnia.

Rzeszów

Zderzenie szynobusu z kosiarką w Rzeszowie

RZESZÓW. Do nietypowego zdarzenia doszło dziś rano na ulicy Architektów w Rzeszowie. W szynobus relacji Jasło-Rzeszów, wjechała kosiarka samojezdna. Na szczęście nikt nie został ranny.

Reklama