Rzeszów - Sobota, 02.05.2026
Reklama

Wiosenna edycja festiwalu dla miłośników roślin w weekend w Rzeszowie

Dodano: 17.04.2026 r. / Redakcja

Zdjęcie z poprzedniej edycji Festiwalu Roślin w Rzeszowie / fot. RESinet.pl
Zdjęcie z poprzedniej edycji Festiwalu Roślin w Rzeszowie / fot. RESinet.pl

RZESZÓW. W weekend hala Podpromie zamieni się w gigantyczną szklarnię. Do stolicy Podkarpacia wraca wiosenna edycja Festiwalu Roślin. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę, i potrwa do niedzieli. Organizatorzy zapowiadają szeroką ofertę roślin – od popularnych gatunków po kolekcjonerskie okazy.

Na uczestników czekać będzie bogaty wybór roślin doniczkowych, w tym także nowości, które po raz pierwszy pojawią się w ofercie festiwalu. Jak podkreślają organizatorzy, wśród dostępnych egzemplarzy znajdą się zarówno niewielkie rośliny, jak i duże okazy, a także rzadkie gatunki dla bardziej wymagających miłośników zieleni.

Ważnym elementem wydarzenia mają być także ceny. Rośliny dostępne będą już od 5 zł, a organizatorzy zapewniają, że oferta cenowa będzie konkurencyjna względem sprzedaży internetowej. Jak podkreślają organizatorzy, wszystkie rośliny pochodzą bezpośrednio ze szklarni.

Festiwal Roślin to propozycja zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z roślinami, jak i dla kolekcjonerów poszukujących unikalnych okazów. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Reklama

Godziny otwarcia:

  • sobota, 18 kwietnia: godz. 8:00–20:00
  • niedziela, 19 kwietnia: godz. 10:00–18:00


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe zaprezentuje drużynę. Kapitana wybiorą kibice

RZESZÓW. Już w piątek, 24 stycznia, o godz. 18:00 w Millenium Hall odbędzie się prezentacja drużyny Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego na sezon 2020.

Rzeszów

Spośród 402 szkół z całego kraju wybrano 20 do projektu „Szkoła dla innowatora”. Wśród nich placówka z Rzeszowa

RZESZÓW. Szkoła Podstawowa nr 21 im. Armii Krajowej w Rzeszowie zakwalifikowała się do projektu „Szkoła dla innowatora”.

Rzeszów

Jest oferta na budowę kładek rowerowych w mieście. Jedna cześć przetargu z szansą na realizacje

RZESZÓW. Przetarg na budowę kładek rowerowych, które miałyby powstać przy moście Lwowskim, Karpackim i Narutowicza trwa.

Rzeszów

Strażak z rzeszowskiej komendy miejskiej otrzymał medal od Prezydenta RP

RZESZÓW. Medal Za Ofiarność i Odwagę został wręczony podczas uroczystości, która odbyła się 8.01.2020r. w Pałacu Prezydenckim.

Rzeszów

Wydano „wuzetkę” na wieżowiec na os. Nowe Miasto. Będzie mógł mieć nawet 180 m wysokości

RZESZÓW. Inwestycja miała by się znajdować na parkingu przed Delikatesami Centrum na ul. Podwisłocze.

Rzeszów

Kolejne problemy z obwodnicą południową miasta

RZESZÓW. Tym razem „kłody pod nogi” rzucają władzom miasta mieszkańcy i stowarzyszenie, zajmujące się oceną legalności działań administracji

Rzeszów

Ruszył nabór wniosków o udzielenie dotacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest

RZESZÓW. Mieszkańcy mogą liczyć na 100% pokrycie kosztów.

Rzeszów

Sprawdź, ile osób skorzystało z lotniska w Jasionce w ubiegłym roku

RZESZÓW. Ponad 772 tysiące pasażerów skorzystało w ubiegłym roku z usług Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. 

Reklama