Rzeszów - Środa, 25.06.2025
Reklama

Wiosenne malowanie rzeszowskich ulic

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Do czerwca odnowione zostanie oznakowanie poziome na rzeszowskich ulicach. Prace będą prowadzone głównie wieczorami i nocami. Koszt inwestycji to ponad 1,5 mln zł.

Przetarg na wykonanie tego zadania wygrało Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Piotrkowa Trybunalskiego. Prace rozpoczną się w ciągu kilku najbliższych dni. Odnawiane będą m.in. pasy na przejściach dla pieszych, linie, oznakowania na ścieżkach rowerowych i buspasach.

Zgodnie z wytycznymi Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie malowanie odbywać się ma głównie wieczorami i nocami. Największe natężenie prac planowane jest w weekendy. 

Odnawianie oznakowania rzeszowskich ulic zakończy się w czerwcu.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowe przystanki Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oddały do użytku siedem nowych przystanków oraz dodatkowych peronów w aglomeracji rzeszowskiej.

Rzeszów

Pszczoły zamieszkały w kampusie WSIiZ w Kielnarowej

RZESZÓW. W kampusie WSIiZ w Kielnarowej stanęło 5 uli, zamieszkanych przez pszczoły z gatunku Buckfast.

Rzeszów

Rekordowy maj na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka odnotował kolejny rekordowy miesiąc. W maju obsłużono ponad 80 tysięcy pasażerów.

Rzeszów

Remont remizy i nowy samochód dla OSP Bzianka

RZESZÓW. W tym roku budynek domu strażaka na osiedlu Bzianka będzie ponownie modernizowany. Przetarg na wykonanie kolejnego etapu prac został już ogłoszony.

Rzeszów

Ruszyły loty z Rzeszowa do Rzymu

RZESZÓW/JASIONKA. W środowe popołudnie na lotnisku Rzeszów-Jasionka powitano pierwszy samolot z Rzymu. Wizz Air latać będzie z Podkarpacia do stolicy Włoch co najmniej dwa razy w tygodniu.

Rzeszów

Triathlonowy weekend w Rzeszowie. Zmiany w kursach MPK

RZESZÓW. Już w najbliższy weekend w Rzeszowie rywalizować będą czołowi zawodnicy Pucharu Europy w Triathlonie. W związku z tym nastąpią zmiany w kursach autobusów komunikacji miejskiej. 

Rzeszów

Kolejny etap modernizacji stadionu Grunwaldu Budziwój

RZESZÓW. Budowa piłkochwytów, fundamentów pod maszty oświetleniowe i naprawa nawierzchni boiska treningowego. To kolejne prace, jakie zostaną wykonane na stadionie Grunwaldu Budziwój. 

Rzeszów

Straciła panowanie nad autem i wjechała do rowu. 58-latka trafiła do szpitala

TYCZYN. Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w Tyczynie. 58-letnia kobieta straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas jezdni, a następnie na łąkę. Poszkodowaną kobietę przewieziono do szpitala.

Reklama