Rzeszów - Niedziela, 25.01.2026
Reklama

Wjechał schodami na zamknięty parking Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego

Dodano: 21.07.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Do nietypowej sytuacji doszło w weekend w centrum Rzeszowa. Kierujący hyundaiem, mieszkaniec Leżajska, wjechał na parking Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego… schodami od strony al. Piłsudskiego. Okazało się, że powodem była nawigacja.

W sobotę po południu jeden z patroli ruchu drogowego rzeszowskiej komendy otrzymał nietypowe zgłoszenie. Z informacji przekazanych przez dyspozytora numeru alarmowego 112 wynikało, że kierujący pojazdem osobowym zjechał na parking Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego po schodach.

Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, rzeczywiście zauważyli zaparkowany samochód marki hyundai tuż za schodami, obok przystanku autobusowego „Piłsudskiego U. Wojewódzki 05”. Sytuacja była o tyle nietypowa, że w tym dniu parking był nieczynny, szlabany wjazdowe nie działały, a kierujący wjechał na jego teren właśnie schodami.

Reklama

Policjanci ustalili, jak doszło do zdarzenia. Okazało się, że 60-letni mieszkaniec Leżajska jechał al. Piłsudskiego w stronę okrągłej kładki. Ponieważ nie znał topografii Rzeszowa, korzystał z nawigacji. Ta w pewnym momencie nakazała mu skręcić w prawo. Niestety kierowca bezrefleksyjnie zastosował się do komunikatu, skręcił w prawo i schodami zjechał na parking urzędu.

Na szczęście podczas tego zdarzenia nikt nie ucierpiał.

60-latek został ukarany mandatem karnym, a pracownicy urzędu uruchomili szlaban, aby mógł bezpiecznie i zgodnie z przepisami ruchu drogowego kontynuować jazdę.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Więcej miejsc w rzeszowskich żłobkach. Otwarto nową filię "Calineczki"

RZESZÓW. W Rzeszowie stworzono 60 dodatkowych miejsc w miejskich żłobkach. Na os. Budziwój powstała też nowa filia żłobka „Calineczka”, która przyjmie 25 dzieci. To inwestycja sfinansowana zarówno ze środków własnych miasta jak...

Rzeszów

Jakiego aquaparku chcą mieszkańcy Rzeszowa? Znamy wyniki konsultacji społecznych

RZESZÓW. Strefa zjeżdżalni, strefa dla dzieci oraz strefa saun – to najbardziej oczekiwane przez mieszkańców atrakcje w przyszłym parku wodnym w Rzeszowie. Tak wynika z konsultacji społecznych dotyczących tej inwestycji.

Rzeszów

Komunikacja miejska w okresie okołoświątecznym. Jak pojadą autobusy?

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie poinformował, jak będą kursowały autobusy komunikacji miejskiej w okresie okołoświątecznym.

Rzeszów

W rejonie Lisiej Góry powstanie ogród deszczowy [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Posadzonych zostanie w nim 1700 roślin. Pojawią się również ekologiczne elementy małej architektury oraz figury z wikliny imitujące zwierzęta.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców. Rekordzista miał ponad 2,6 promila

RZESZÓW. W miniony weekend rzeszowscy policjanci wyeliminowali z ruchu trzech pijanych kierowców. Niechlubny rekordzista miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Rzeszów

Dwukrotnie taniej, równie jasno. Rzeszów wymienia oświetlenie na LED-owe

RZESZÓW. Ponad połowa lamp oświetlających ulice Rzeszowa należących do miasta jest już oparta na technologii LED.

Rzeszów

Półmaraton Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu i objazdy autobusów

RZESZÓW. rasa biegu będzie prowadzić ulicami miasta oraz Bulwarami nad Wisłokiem. Niektóre drogi zostaną częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Podkarpackie Centrum Nauki "Łukasiewicz" od 31 marca dostępne dla zwiedzających

RZESZÓW. Od najbliższego piątku, 31 marca 2023 r. będzie można już regularnie odwiedzać Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce. 

Reklama