Rzeszów - Sobota, 27.12.2025
Reklama

Władze miasta kontynuują „walkę” z PGE Energia Ciepła. Szykuje się wizyta w Warszawie

Dodano: 22.11.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Tadeusz Ferenc wybiera się na spotkanie z szefem zarządu PGE Energia Ciepła. W sprawę zaangażował się również Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski.

Trwa II etap postępowania na dostawę opadów komunalnych do Instalacji Termicznego Przekształcania z Odzyskiem Energii (ITPOE) przy ul Ciepłowniczej. Przetarg na dostawę ma charakter otwarty i w związku ze zniesieniem uchwały o tzw. regionalizacji , może wziąć w nim udział każdy podmiot, przez co na jednym stole mogą znaleźć się oferty z Warszawy, Łodzi oraz Rzeszowa.

Relacje z negocjacji można przeczytać TUTAJ. Nie mniej jednak najwyższa oferta jaka aktualnie leży na stole PGE Energia Ciepła wynosi 720 zł za tonę, a przypomnijmy, że aktualna stawka za odbiór odpadów jaką płaci Rzeszów wynosi 302,40 zł.

„Ściskają nam gardło. Praktycznie nie mamy wyjścia. Z jednej strony jest ustawa, której nie przestrzegają, ale gdybym chciał wykorzystać tą ustawę i skierował sprawę do sądu to góry śmieci będą pod domami” – mówił podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Ratusz nie składa broni i walczy na każdym szczeblu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że w sprawie interweniowano zarówno u wojewody podkarpackiego jak i w urzędzie marszałkowskim. Zarówno Lucyna Podhalicz (wicewojewoda) jak i Piotr Pilch (wicemarszałek województwa podkarpackiego) zadeklarowali chęć pomocy i zobligowali się do wysłania odpowiednich pism do ministerstwa.
Reklama
„Podsumowując, oczekuje wprowadzenia zakazu przetwarzania niesegregowanych, zmieszanych odpadów komunalnych poza obszarem województwa, na którym zostały wytwarzane” – taki zapis możemy znaleźć w piśmie, jakie trafi do ministra klimatu Michała Kurtyki.
Władze miasta przyjęły podobną taktykę: „My wysyłamy pisma do posłów, senatorów i do premiera. Działania są prowadzone. Uważamy, że bezwzględnie mamy rację” – informuje Tadeusz Ferenc.

Dodajmy, że dzisiaj o godz. 12.00 zaplanowano spotkanie w Warszawie pomiędzy prezydentem Rzeszowa a Wojciechem Dąbrowskim, prezesem zarządu PGE Energia Ciepła SA. Dodajmy, że podczas wczorajszego spotkania z dziennikarzami w ratuszu Tadeusz Ferenc wspomniał, że byłby skłonny do 10% podwyżki aktualnie obowiązującej ceny za tonę.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejna weekendowa akcja szczepień w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. 13 i 14 listopada Podkarpacki Urząd Wojewódzki, we współpracy z Wojewódzkim Zespołem Specjalistycznym, przeprowadzi ponownie na terenie urzędu akcję szczepień przeciw COVID-19.

Rzeszów

"Wspólnie przeciwko oszustom". Miasto i policja w ochronie seniorów

RZESZÓW. W rzeszowskim Ratuszu odbyła się konferencja prasowa inaugurująca kampanię społeczną „Wspólnie przeciwko oszustom”. Obecne były władze miasta i przedstawiciele policji.

Rzeszów

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. Jak co roku w Rzeszowie odbędą się obchody Narodowego Święta Niepodległości. W programie hymn, apel pamięci i pokazy laserowe.

Rzeszów

"Rzeszów to my". Rozdanie nagród za meldunek w Rzeszowie

RZESZÓW. Kolejni rzeszowianie odebrali nagrody za udział w loterii meldunkowej. Tym razem zostały rozlosowane: laptop dla graczy, hulajnoga elektryczna i sportowy smartwatch. W akcji można wziąć udział jeszcze do końca roku.

Rzeszów

Pierwszy krok w kierunku połączenia ul. Wyspiańskiego z Hoffmanowej

RZESZÓW. Miasto szuka firmy, która opracuje dokumentację projektową połączenia ulic Wyspiańskiego i Hoffmanowej, w tym budowy wiaduktu nad torami. Wykonawca może zostać wybrany jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Uczeń rzeszowskiej szkoły sportowej w półfinale "Mam Talent"

RZESZÓW. W najbliższą sobotę w półfinałowym odcinku „Mam Talent” wystąpi Bartek Ataman, uczeń Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie.

Rzeszów

Przerwa serwisowa w ZTM. W piątek i w sobotę utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Jak poinformował rzeszowski ZTM, 12 i 13 listopada, z powodu konserwacji systemów, nieczynny będzie cały system obsługi informatycznej pasażerów.

Rzeszów

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21. Będą nowe sale lekcyjne i hala sportowa

RZESZÓW. Ruszył przetarg na rozbudowę i przebudowę rzeszowskiej Szkoły Podstawowej nr 21. Do skrzydła szkoły dobudowany zostanie nowy budynek, w którym znajdzie się m.in. dziesięć sal dydaktycznych i nowa biblioteka. Powstanie też...

Reklama