Rzeszów - Czwartek, 06.11.2025
Reklama

Wracają loty międzynarodowe z Rzeszowa. Pierwsze samoloty już wystartowały

Dodano: 01.07.2020 r.

fot. Materiały prasowe Ryanair
fot. Materiały prasowe Ryanair
RZESZÓW/JASIONKA. Od 1 lipca Ryanair wznowił loty do Wielkiej Brytanii oraz Irlandii, od 3 lipca startują wakacyjne połączenia LOT’u.  Dzisiaj wystartowały pierwsze samoloty do  Londynu oraz Manchesteru.

Cieszymy się z powrotu Ryanaira na rzeszowskie lotnisko. Wznawiane połączenia od lat cieszą się ogromną popularnością - powiedział Adam Hamryszczak Prezes Zarządu Portu Lotniczego „Rzeszów –Jasionka”. Od czasu zamrożenia międzynarodowych połączeń lotniczych tysiące ludzi nie mogło powrócić do swoich miejsc pracy na Wyspach czy wylecieć na zaplanowany urlop w Polsce. Teraz wreszcie staje się to możliwe. My jako port jesteśmy w pełni gotowi do wznowienia tych lotów, tak aby podróże lotnicze znowu odbywały się sprawnie a przede wszystkim bezpiecznie - dodaje
A. Hamryszczak.

Nowe zasady bezpieczeństwa

- Ryanair ze względów epidemiologicznych zachęca pasażerów do ograniczenia liczby przewożonych bagaży rejestrowanych.
- przewoźnik rekomenduje korzystanie z odprawy online oraz zapisanie karty pokładowej w smartfonie.
Reklama
- po wejściu do terminalu pasażerom będzie mierzona temperatura
- w terminalu i w samolocie pasażerowie zobowiązani są do  zakrywania  ust i nosa
- wszystkie samoloty Ryanaira są wyposażone w filtry powietrza HEPA a powierzchnie wewnętrzne samolotów są dezynfekowane.
- na terenie lotniska należy zachować minimu 1,5 m dystansu od innych pasażerów.

Obecnie z lotniska w Jasionce dwa razy dziennie – rano i wieczorem – odlatują samoloty do Warszawy, a raz w tygodniu, w sobotnie popołudnie do Gdańska. Od 3 lipca LOT uruchamia cztery wakacyjne kierunki, polecimy do Chorwacji, Grecji, Hiszpanii i Bułgarii. Trwają rozmowy odnośnie terminu ponownego uruchomienia lotów z Rzeszowa do Monachium.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

SOBOTA DLA RODZICA

Rzeszowskie żłobki będą działać także w soboty

RZESZÓW. Nowość w rzeszowskich żłobkach - ”Sobota dla rodzica”. Zgodnie z wtorkową decyzją miejskich radnych, rzeszowskie żłobki będą czynne w wybrane soboty. Usługa będzie dodatkowo płatna.

Rzeszów

Rondo w rejonie dworca PKS otrzymało nazwę

RZESZÓW. Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa podjęto decyzję o nadaniu nazwy „Rondo im. Żołnierzy Ochotników 1920” skrzyżowaniu w rejonie dworca PKS.

Rzeszów

Testy nowych autobusów miejskich w Rzeszowie. Jeden z nich to 18-metrowy przegubowiec MAN

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie zapowiedziało testy nowych autobusów. W najbliższych tygodniach na ulice miasta wyjadą: elektryczne modele pojazdów marki MAN Lion's City oraz napędzany silnikiem diesla Isuzu Citiport 12.

Rzeszów

W Rzeszowie trwają jesienne nasadzenia. Przybędzie ponad 8 tys. roślin

RZESZÓW. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie rozpoczął jesienne nasadzenia. Przybędzie ponad osiem tysięcy roślin - drzew, krzewów, bylin i traw. Ozdobią parki, skwery, zieleńce oraz pasy zieleni przy drogach.

Rzeszów

Jesienna zbiórka odpadów niebezpiecznych i odzieży w Rzeszowie [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. 6 października rusza obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych oraz tekstyliów i odzieży w Rzeszowie. Samochody MPGK zaparkują w kilkunastu lokalizacjach na terenie całego miasta. Akcja potrwa do 10 października 2025 r.

Rzeszów

Uruchomiono pierwszy w Rzeszowie urzędomat. Dowód rejestracyjny odbierzesz o dowolnej porze

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia może się pochwalić pierwszym urzędomatem. Maszyna stanęła przy rzeszowskim Urzędzie Miasta przy ul. Okrzei. Umożliwia odbiór dowodów rejestracyjnych o dowolnej porze przez 24 godziny na dobę, 7 dni w...

Rzeszów

Od 1 października zmiany w rozkładach jazdy pięciu linii MPK

RZESZÓW. Zgodnie z informacją przekazaną przez Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, od 1 października 2025 roku zmianie ulegają rozkłady jazdy linii nr.: 18, 19, 24, 41, 26.

Rzeszów

Uroczyste otwarcie „Ogrodu kieszonkowego Klagenfurt” na osiedlu Staromieście

RZESZÓW. Władze miasta upamiętniły 50-lecie partnerstwa Rzeszowa i austriackiego miasta Klagenfurt, nadając jego nazwę terenowi rekreacyjnemu na Staromieściu.

Reklama