Rzeszów - Sobota, 21.03.2026
Reklama

Wszystkich Świętych 2025. Organizacja ruchu w rejonie rzeszowskich cmentarzy

Dodano: 31.10.2025 r. / Redakcja

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl

RZESZÓW. W piątek, 31 października policjanci rozpoczynają wzmożone działania na drogach Rzeszowa i okolic, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu podczas odwiedzin grobów najbliższych. Przy dwóch największych rzeszowskich nekropoliach obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu.

Policjanci zadbają o bezpieczeństwo mieszkańców i płynność ruchu na drogach

Działania mundurowych potrwają do poniedziałku 3 listopada. Na drogach pojawi się zwiększona liczba funkcjonariuszy. 1 listopada oraz bezpośrednio przed i po święcie, na drogach oraz w pobliżu cmentarzy policjanci spodziewają się znacznego wzrostu natężenia ruchu. Największą liczbę pojazdów przewiduje się na ul. Lwowskiej, która stanowi nie tylko trasę dojazdu do cmentarza przy ul. Cienistej, ale przede wszystkim jest to odcinek drogi krajowej nr 94.

Część patroli będzie pełnić służbę w sposób dynamiczny, na bieżąco monitorując nasilenie ruchu i reagując na pojawiające się utrudnienia.

Celem akcji będzie zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu – zarówno pieszym, jak i kierowcom – oraz utrzymanie płynności przejazdu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych i głównych trasach komunikacyjnych.

Podczas działań funkcjonariusze będą kontrolować prędkość, trzeźwość kierowców oraz stan techniczny i oświetlenie pojazdów. W razie potrzeby policjanci będą kierować ruchem ręcznie, by zapobiec powstawaniu korków i utrudnień.

Policja przypomina również o obowiązujących zakazach ruchu dla pojazdów ciężarowych o masie powyżej 12 ton:
• 31 października 2025 r. (piątek) w godz. 18:00–22:00,
• 1 listopada 2025 r. (sobota) w godz. 8:00–22:00.

Zmiana organizacji ruchu przy cmentarzach

1 listopada w godzinach od 6:00 do 22:00 wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu w okolicach rzeszowskich cmentarzy Wilkowyi i Pobitna. W przypadku dużego natężenia ruchu czas obowiązywania zmian może zostać wydłużony.

Organizacja ruchu przy cmentarzu Wilkowyja

W dniu Wszystkich Świętych zostanie zmieniona organizacja ruchu na dojeździe do cmentarza przy ul. Cienistej, przy cmentarzach zostaną wyznaczone strefy do parkowania.

Dojazd samochodów osobowych do parkingu przed cmentarzem będzie odbywał się ul. Bałtycką i Morgową, na których ruch odbywać się będzie jednokierunkowo (wjazd od strony ul. Lwowskiej). Wyjazd samochodów będzie odbywał się ul. Cienistą i ul. Kujawską, gdzie ruch będzie odbywał się również jednokierunkowo - zakaz wjazdu od strony ul. Lwowskiej (Zakaz nie dotyczy autobusów MPK i taksówek, które będą mogły się nią przemieszczać w kierunku parkingu przed cmentarzem).

Dojazd do bramy cmentarza znajdującej się przy ul. Polnej możliwy będzie od ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, a następnie ul. Morgową. Nie będzie można dojechać do cmentarza przez ul. Kujawską. Z ul. Morgowej w ul. Żołnierzy I Armii WP można będzie wyjechać jedynie w prawo, gdyż na skrzyżowaniu ul. Żołnierzy I Armii WP rozdzielona będzie zaporami.

Reklama

Wjazd w ulicę Konfederatów Barskich możliwy będzie po zawróceniu na najbliższym skrzyżowaniu.

Organizacja ruchu w rejonie cmentarza Pobitno

Na czas zmiany organizacji ruchu na ul. Lwowskiej ustawione będą znaki informujące o dojeździe do cmentarza oraz znaki zakazujące skrętu w ul. Cienistą i Kujawską.
Sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ul. Lwowskiej z ul. Kujawską i Cienistą będą wyłączone, ruchem kierować będą policjanci.

Parkowanie możliwe będzie na parkingach przycmentarnych przy ul. Cienistej i Polnej oraz na parkingu Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 przy ul. Lwowskiej. Ponadto dopuszczone będzie parkowanie na prawym pasie ruchu ul. Żołnierzy I Armii WP w obu kierunkach.

Cmentarz przy ul. Lwowskiej Pobitno znajdujący się w bezpośredniej bliskości cmentarza komunalnego, obejmować będzie opisana zmiana organizacji ruchu. Parkować można będzie na przycmentarnym parkingu od strony ul. Żołnierzy I Armii WP oraz przy Szpitalu Wojewódzkim nr 2.

W rejonie pozostałych rzeszowskich cmentarzy oraz w pobliżu cmentarzy na terenie powiatu rzeszowskiego, nie wprowadzono zmian w organizacji ruchu. Parkowanie możliwe będzie na parkingach przycmentarnych.

W przypadku dużego natężenia ruchu, ograniczenia mogą być wdrożone nie tylko w dzień Wszystkich Świętych, ale również w dni poprzedzające święto.

Apel Policji

Policjanci apelują, by w nadchodzący weekend kierowcy – szczególnie w pobliżu cmentarzy – zachowali ostrożność i nie jeździli „na pamięć”. Zwracają uwagę na konieczność obserwowania aktualnego oznakowania, które może ulec zmianie, oraz stosowania się do sygnałów wydawanych przez funkcjonariuszy. Przypominają, że w przypadku kierowania ruchem przez policję, to właśnie polecenia funkcjonariuszy mają pierwszeństwo przed znakami drogowymi. W ciągu kilku najbliższych dni wszyscy uczestnicy ruchu powinni wykazać się szczególną ostrożnością, cierpliwością i wyrozumiałością wobec innych.

Czytaj również

Komunikacja miejska w Rzeszowie w okresie Wszystkich Świętych. Więcej kursów, linie specjalne

RZESZÓW. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, w okresie Wszystkich Świętych na ulice Rzeszowa wyjedzie więcej autobusów....

Czytaj również

Transport meleksem po największej rzeszowskiej nekropolii [najbliższe terminy]

RZESZÓW. 31 października, 2 i 8 listopada na Cmentarzu Komunalnym Wilkowyja będzie można dojechać melexem w pobliże grobów najbliższych. To...

Czytaj również

Na czterech rzeszowskich cmentarzach stanęły się półki na znicze

RZESZÓW. Wzorem ubiegłego roku, na czterech rzeszowskich cmentarzach stanęły regały z napisem „Znicze do wykorzystania”. Dzięki nim, używane...

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ekologiczne wiaty rowerowe stanęły przy jednej z rzeszowskich szkół

RZESZÓW. Obok szkoły podstawowej nr 18 przy ul. Błogosławionej Karoliny w Rzeszowie, powstały dwie nowoczesne, ekologiczne wiaty rowerowe. Wyposażono je w 48 miejsc na rowery oraz dodatkową powierzchnię na hulajnogi.

Rzeszów

Pod Rzeszowem powstaje duży ośrodek sportowy

RZESZÓW. W Świlczy powstaje Centrum Sportowe „Wzorcownia Ruchu”. Obiekt buduje firma Moris Polska. Ośrodek stanie na działce o powierzchni 1,73 ha. 

Rzeszów

Ważny etap budowy zbiornika na wodę pitną na os. Pobitno

RZESZÓW. Na os. Pobitno trwa budowa ogromnego zbiornika na wodę pitną. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sprawdza obecnie szczelność komór zbiornika. Próba szczelności pierwszej z nich zakończyła się pozytywnie.

Rzeszów

Droga rowerowa połączy Rzeszów z Łańcutem

RZESZÓW. Rzeszów we współpracy z sąsiednimi gminami planuje wybudować drogę rowerową, która połączy miasto z Łańcutem. Inwestycję zrealizują wspólnie oba miasta, a także gminy Krasne i Łańcut.

Rzeszów

Ul. Jazowa będzie oświetlona

RZESZÓW. Około 30 latarni oświetli kilometrowy odcinek ulicy Jazowej na osiedlu Drabinianka.

Rzeszów

"Rzeszowskie Piwnice" - mapping 3D na budynku ratusza

RZESZÓW. W środę (29.12) na rzeszowskim Rynku odbędzie się Video Mapping 3D będący przedsmakiem zwiedzania Rzeszowskich Piwnic, które od 3 stycznia zostaną udostępnione mieszkańcom i turystom.

Rzeszów

Na os. Mieszka I powstanie nowy parking

RZESZÓW. Przy ul. Krzyżanowskiego przybędzie kilkanaście miejsc parkingowych. W ramach inwestycji dobudowany zostanie także brakujący chodnik.

Rzeszów

W Rzeszowie ruszył projekt dla seniorów "Aktywna ławka"

RZESZÓW. Projekt “Aktywna ławka” ma na celu wsparcie seniorów w aktywnościach plenerowych na terenie parków miejskich. 

Reklama