Wyjątkowa szopka bożonarodzeniowa w Kielanówce [ZDJĘCIA]
Dodano: 17.01.2024 r.
fot. ViC / RESinet.pl
KIELANÓWLA. W parafii p.w. św. Urszuli Ledóchowskiej w Kielanówce koło Rzeszowa, znajduje się wyjątkowa, ruchoma szopka bożonarodzeniowa, która od wielu lat wzbudza podziw wśród odwiedzających. Mamy dla Was kilka zdjęć tego wyjątkowego dzieła autorstwa Augustyna Inglota, mieszkańca Kielanówki.
Szopka wykonywana jest już od ponad 20 lat. Co roku wzbogacana jest o kolejne elementy. Augustyn Inglot, twórca dzieła, stara się, aby szopka wyposażona była zarówno w stare, jak i nowe elementy.
Szopka, oprócz motywów ewangelicznych, zawiera również wiele współczesnych obiektów, w tym akcenty rzeszowskie, np. ratusz, lotnisko w Jasionce czy most Mazowieckiego.
Znajdziemy tu również sceny z życia wiejskiego: pasące się krowy, kowali, rolników pracujących w polu czy kaczki pływające w stawie.
Niezwykła szopka zajmuje całe prezbiterium oraz boczną nawę w kościele. Jest oświetlona i posiada wiele ruchomych elementów.
Szopka dostępna jest dla zwiedzających do 2 lutego: od poniedziałku do soboty w godz. 15.00 - 18.00 (Msza o 17.00) oraz w niedzielę i święta w godz. 9:00 – 18:00.
Więcej zdjęć znajdziecie w naszym serwisie FOTO.resinet.pl
RZESZÓW. W ramach powstającego Centrum, uchodźcy z ogarniętej wojną Ukrainy będą mogli skorzystać, m.in. z pomocy prawnej, urzędowej czy ze wsparcia humanitarnego oraz personalnego.
RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Robotniczej na osiedlu Zalesie. Trasa połączy al. Sikorskiego z ul. Ćwiklińskiej.
RZESZÓW. Przy ul. Krakowskiej w Rzeszowie stanie pomnik upamiętniający prof. Józefa Szajnę - wybitnego rzeszowskiego artysty, reżysera, scenografa oraz autora scenariuszy.
RZESZÓW. Miasto przystąpiło do realizacji programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa w formie pobytu dziennego” – edycja 2022.
RZESZÓW/JASIONKA. Do 13 państw polecimy w tym sezonie letnim z podrzeszowskiego lotniska. Nowością będą wakacyjne połączenia LOT do Wenecji i Wizz Air do Burgas.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz