Wyjątkowa szopka bożonarodzeniowa w Kielanówce [ZDJĘCIA]
Dodano: 17.01.2024 r.
fot. ViC / RESinet.pl
KIELANÓWLA. W parafii p.w. św. Urszuli Ledóchowskiej w Kielanówce koło Rzeszowa, znajduje się wyjątkowa, ruchoma szopka bożonarodzeniowa, która od wielu lat wzbudza podziw wśród odwiedzających. Mamy dla Was kilka zdjęć tego wyjątkowego dzieła autorstwa Augustyna Inglota, mieszkańca Kielanówki.
Szopka wykonywana jest już od ponad 20 lat. Co roku wzbogacana jest o kolejne elementy. Augustyn Inglot, twórca dzieła, stara się, aby szopka wyposażona była zarówno w stare, jak i nowe elementy.
Szopka, oprócz motywów ewangelicznych, zawiera również wiele współczesnych obiektów, w tym akcenty rzeszowskie, np. ratusz, lotnisko w Jasionce czy most Mazowieckiego.
Znajdziemy tu również sceny z życia wiejskiego: pasące się krowy, kowali, rolników pracujących w polu czy kaczki pływające w stawie.
Niezwykła szopka zajmuje całe prezbiterium oraz boczną nawę w kościele. Jest oświetlona i posiada wiele ruchomych elementów.
Szopka dostępna jest dla zwiedzających do 2 lutego: od poniedziałku do soboty w godz. 15.00 - 18.00 (Msza o 17.00) oraz w niedzielę i święta w godz. 9:00 – 18:00.
Więcej zdjęć znajdziecie w naszym serwisie FOTO.resinet.pl
RZESZÓW. Dobre wieści dla rzeszowskich rowerzystów. Od dzisiaj mogą już oni korzystać z nowej rowerowej kładki, która powstała przy moście Narutowicza.
RZESZÓW. Ruszył przetarg na wykonanie oświetlenia świątecznego w Rzeszowie. Poszukiwana jest firma, która podejmie się tego zadania i ozdobi miasto w okresie bożonarodzeniowym.
RZESZÓW. Wielkimi krokami zbliża się uroczysta Gala, jubileuszowej XX edycji Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” oraz Programu Certyfikującego Najlepsze Produkty Spożywcze Podkarpackiego „Smaczne bo Podkarpackie”.
RZESZÓW. W ub. piątek na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” oficjalnie otwarto nowy zakład produkcyjny Phoenix Contact E-Mobility. To szansa na nowe zatrudnienia.
RZESZÓW. W ostatnim czasie pojawił się temat budowy nowego domu kultury na osiedlu Nowe Miasto. Kwestię podjął w swojej interpelacji Przewodniczący Klubu Radnych PiS, Marcin Fijołek.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz