Rzeszów - Piątek, 03.07.2026
Reklama

Wymiana ciepłociągu na al. Batalionów Chłopskich. Utrudnienia i zmiany w organizacji w ruchu

Dodano: 29.06.2026 r. / Redakcja

Al. Batalionów Chłopskich / Archiwum RESinet.pl
Al. Batalionów Chłopskich / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Od poniedziałku 29 czerwca kierowców poruszających się al. Batalionów Chłopskich w Rzeszowie czekają utrudnienia. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej rozpoczyna wymianę sieci ciepłowniczej podwieszonej pod kładką dla pieszych, a prace potrwają aż do 14 sierpnia. W tym czasie organizacja ruchu pod kładką będzie się kilkukrotnie zmieniać.

Zadanie realizowane przez MPEC polega ona na wymianie ciepłociągu biegnącego pod kładką dla pieszych nad aleją Batalionów Chłopskich. Stara sieć zostanie zdemontowana, a w jej miejsce zamontowany będzie nowy ciepłociąg wykonany w technologii rur preizolowanych.

Zmiana organizacji ruchu

Pierwsze zmiany pojawią się już w poniedziałek 29 czerwca, wraz z rozpoczęciem prac przygotowawczych. Od tego dnia do 3 lipca samochody będą poruszać się w obydwu kierunkach wyłącznie skrajnymi pasami alei. Ruch zostanie zawężony do jednego pasa w każdym kierunku, a wykonawca skupi się wówczas na budowie tymczasowych pasów jazdy z płyt betonowych.


Najpoważniejszy etap przypadnie na okres od 4 lipca do 4 sierpnia. Wtedy ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się tylko jedną nitką al. Batalionów Chłopskich — po jednym pasie w każdą stronę, częściowo po tymczasowym pasie z płyt betonowych. Co istotne, w miarę postępu prac zmieniane będą strony alei dostępne dla kierowców, dlatego MPEC apeluje o uważne obserwowanie czasowej organizacji ruchu pod kładką.

W ramach tego etapu w dniach 4–14 lipca zdemontowana zostanie stara sieć ciepłownicza, a w dniach 27 lipca – 4 sierpnia zamontowany będzie nowy ciepłociąg.

Reklama

Ostatni etap, czyli prace końcowe, zaplanowano na 5–14 sierpnia. Obowiązywać będzie wówczas taka sama organizacja ruchu jak na początku — samochody ponownie skorzystają ze skrajnych pasów, a wykonawca zajmie się demontażem tymczasowych pasów z płyt betonowych. Po 14 sierpnia na al. Batalionów Chłopskich przywrócona zostanie tradycyjna organizacja ruchu.

Wymiana sieci ciepłowniczej pod kładką al. Batalionów Chłopskich — harmonogram prac:

  • 29 VI – 3 VII — prace przygotowawcze
  • 4 – 9 VII — wariant nr 1 (prace MPEC)
  • 9 – 14 VII — wariant nr 2 (prace MPEC)
  • 14 – 24 VII — prace remontowe (MZD)
  • 27 – 29 VII — wariant nr 2 (prace MPEC)
  • 30 VII – 4 VIII — wariant nr 1 (prace MPEC)
  • 5 – 14 VIII — prace końcowe

Remont kładki i ruch pieszych

Przy okazji wymiany ciepłociągu wykonane zostaną także prace remontowe i konserwacyjne metalowych elementów konstrukcji kładki dla pieszych. Przeprowadzi je Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie w dniach 14–24 lipca. Dzięki nim kładka zostanie odnowiona i odmalowana.

Podczas trwania wszystkich prac — zarówno związanych z wymianą ciepłociągu, jak i remontem kładki — przejście pozostanie dostępne dla pieszych. Mogą wystąpić jedynie krótkotrwałe wstrzymania ruchu, podyktowane względami bezpieczeństwa.

MPEC zwraca się do mieszkańców i kierowców z prośbą o cierpliwość oraz zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac, deklarując, że dołoży wszelkich starań, aby zminimalizować niedogodności dla rzeszowian.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska rozpoczęła nowy rok akademicki

RZESZÓW. 9 października zainaugurowano 70 jubileuszowy rok akademicki na Politechnice Rzeszowskiej . Uroczystość odbyła się w warunkach zaostrzonego reżimu sanitarnego z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Rzeszów

Znamy listę projektów do głosowania w ramach RBO na 2021 rok

RZESZÓW. 93 zadania znalazły się na liście projektów dopuszczonych do głosowania w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r.

Rzeszów

3-miesięczny areszt dla nożownika z Nowego Miasta

RZESZÓW. Zarzut usiłowania rozboju usłyszał 24-latek, który grożąc nożem żądał pieniędzy od kilku przypadkowych osób na Nowy Mieście. Mężczyzna spędzi 3 miesiące w areszcie. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do...

Rzeszów

Sukces Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego

RZESZÓW. Kolegum Nauk Medycznych UR uzyskało certyfikat ośrodka referencyjnego ISPAD dla KNM UR.

Rzeszów

Ciało 57-latka na klatce w bloku przy ul. Krakowskiej

RZESZÓW. W jednym z bloków przy ul. Krakowskiej znaleziono ciało 57-letniego mieszkańca Rzeszowa. Lekarz stwierdził jego zgon. Policjanci zatrzymali 36-letniego syna zmarłego.

Rzeszów

Nowe połącznie z Jasionki. Od listopada polecimy do Holandii

RZESZÓW. Nowy przewoźnik, Wizz Air wchodzi do Jasionki uruchomiając już tej jesieni połączenia z Rzeszowa do Eindhoven. Pierwsze loty już w listopadzie.

Rzeszów

"Żądamy zakończenia plandemii!". W sobotę manifestacja koronsceptyków w Rzeszowie

RZESZÓW. W sobotę w Rzeszowie odbędzie się manifestacja pod hasłem „Obrony Wolności w Polsce.”.

Rzeszów

Nowe Miasto: 24-latek groził nożem przechodniom i żądał pieniędzy

RZESZÓW. Nożownika obezwładnił kurier - który również został przesz niego zaatakowany - i przekazał go Policji.

Reklama