Rzeszów - Poniedziałek, 23.03.2026
Reklama

Wyniki wyborów do Sejmu RP. Jak głosowano w Rzeszowie?

Dodano: 14.10.2019 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW, POLSKA. Znamy dane z wszystkich obwodowych komisji wyborczych w Rzeszowie. Wynika z nich, że największym poparciem cieszy się Prawo i Sprawiedliwości, kolejne miejsca zajmuje Koalicja Obywatelska, SLD, Konfederacja, PSL oraz Skuteczni Piotra Liroya-Marca.

Wyniki krajowe

Dotychczas znane są wyniki z 71,89% obwodowych komisji wyborczych. Według danych, jakie podaje Państwowa Komisja Wyborcza, wybory do Sejmu wygrywa Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 45,81%. Na partię rządzącą zagłosowało 5 537 844 osób.

Drugim wynikiem może poszczycić się Koalicja Obywatelska, uzyskując 25,46% poparcia od 3 077 933 osób. Trzecią siłą w Sejmie będzie Lewica z wynikiem 11,90%. Czwarty wynik osiągnęło Polskie Stronnictwo Ludowe, na które zagłosowało 1 083 783 osób (8,96%). Na Konfederację Wolność i Niepodległość zagłosowało 6,71% wyborców.

Według sondażowych obliczeń, podanych przez RMF 24, PiS otrzyma 239 mandatów, Koalicja Obywatelska  - 131, Lewica - 46, PSL - 30, Konfederacja – 13. Jeden mandat zostanie rozdysponowany innym komitetom. Dodajmy, że dane ulegną zmianie po otrzymaniu wyników z wszystkich komisji wyborczych. Według danych IPSOS frekwencja w wyborach wyniosła 61,1 procent.
Reklama
Wyniki w Rzeszowie

W stosunku do wyników ogólnopolskich, mieszkańcy stolicy innowacji głosowali w podobny sposób. Oddano 42 426 głosów na Prawo i Sprawiedliwość, zapewniając im 42,96% poparcie. Drugi wynik należy do Koalicji Obywatelskiej – 26,78%. komitet wyborczy SLD uzyskał 12,28% poparcie, natomiast czwarty wynik należy do Konfederacji, na którą głos oddało 9 780 rzeszowiaków (9,90%).

Kolejne głosy przypadły Polskiemu Stronnictwu Ludowemu – 7,35% oraz Skutecznym Piotra Liroya-Marca – 0,72%. Wyniki pochodzą z wszystkich komisji obwodowych w mieście. Łącznie w Rzeszowie oddano 98 754 głosów.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. Jak co roku w Rzeszowie odbędą się obchody Narodowego Święta Niepodległości. W programie hymn, apel pamięci i pokazy laserowe.

Rzeszów

"Rzeszów to my". Rozdanie nagród za meldunek w Rzeszowie

RZESZÓW. Kolejni rzeszowianie odebrali nagrody za udział w loterii meldunkowej. Tym razem zostały rozlosowane: laptop dla graczy, hulajnoga elektryczna i sportowy smartwatch. W akcji można wziąć udział jeszcze do końca roku.

Rzeszów

Pierwszy krok w kierunku połączenia ul. Wyspiańskiego z Hoffmanowej

RZESZÓW. Miasto szuka firmy, która opracuje dokumentację projektową połączenia ulic Wyspiańskiego i Hoffmanowej, w tym budowy wiaduktu nad torami. Wykonawca może zostać wybrany jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Uczeń rzeszowskiej szkoły sportowej w półfinale "Mam Talent"

RZESZÓW. W najbliższą sobotę w półfinałowym odcinku „Mam Talent” wystąpi Bartek Ataman, uczeń Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie.

Rzeszów

Przerwa serwisowa w ZTM. W piątek i w sobotę utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Jak poinformował rzeszowski ZTM, 12 i 13 listopada, z powodu konserwacji systemów, nieczynny będzie cały system obsługi informatycznej pasażerów.

Rzeszów

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21. Będą nowe sale lekcyjne i hala sportowa

RZESZÓW. Ruszył przetarg na rozbudowę i przebudowę rzeszowskiej Szkoły Podstawowej nr 21. Do skrzydła szkoły dobudowany zostanie nowy budynek, w którym znajdzie się m.in. dziesięć sal dydaktycznych i nowa biblioteka. Powstanie też...

Rzeszów

Trwa rozbudowa ulicy Potockiego

RZESZÓW. Trwają prace przy rozbudowie ul. Potockiego (os. Załęże). Aktualnie roboty dotyczą poszerzenia drogi, budowy kanalizacji deszczowej oraz konstrukcji chodników.

Rzeszów

Rzeszów miastem przyjaznym dla pszczół

RZESZÓW. Rzeszów, wraz z miastami partnerskimi, przystąpił do projektu, którego celem jest promocja pro-pszczelich postaw wśród mieszkańców.

Reklama