Rzeszów - Piątek, 20.03.2026
Reklama

Wyremontowano schody na osiedlu Piastów w Rzeszowie

Dodano: 16.12.2024 r. / Redakcja

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Ponad 300 tys. zł wydało miasto na odnowienie schodów , które prowadzą z osiedla Piastów w kierunku ul. Hetmańskiej. Niestety ich stan techniczny nie był najlepszy, dlatego też wymagały czasowego wyłączenia z użytkowania i przeprowadzenia kompleksowego remontu.

Wybrany w przetargu wykonawca musiał wykonać dokumentację projektową remontu a następnie w oparciu o nią zadanie zrealizować.

Pierwsze prace polegały na rozbiórce uszkodzonych elementów oraz nawierzchni żelbetowych schodów. Dalsze to m.in. odtworzenie uszkodzonych elementów, montaż i naprawa nawierzchni schodów, łącznie z zastosowaniem powierzchni antypoślizgowej. Ponadto oczyszczone i naprawione zostały stalowe barierki, powierzchnię konstrukcji zabezpieczono powłokami antygraffiti. Prace zostały już zakończone, a obiekt udostępniony mieszkańcom.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ruszyła sprzedaż biletów semestralnych dla uczniów

RZESZÓW. Na wszystkie linie komunikacji miejskiej (na całą sieć) bilet kupimy w cenie 209 zł.

Rzeszów

W Rzeszowie padła główna wygrana w Ekstra Pensji

​RZESZÓW. Wylosowane przez zwycięzcę liczby w Ekstra Pensji to 8, 11, 12, 16, 23 oraz 2.

Rzeszów

25 stycznia otworzą przejście podziemne na Dworcu PKP

RZESZÓW. Trwa remont stacji Rzeszów Główny.

Rzeszów

Wizyta w G2A, trening z Martą Niewczas i kolacja z posłem wśród rzeszowskich aukcji WOŚP

RZESZÓW. Trwają aukcje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Rzeszów

Ranking najlepszych szkół średnich w Polsce. Które placówki z Rzeszowa znalazły się w zestawieniu?

RZESZÓW.  Najwyższą lokatę spośród wszystkich rzeszowskich szkół otrzymało Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek.

Rzeszów

Rzeszów z najtańszym OC wśród miast wojewódzkich

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa płacili za ubezpieczenie o 10,9% mniej niż wynosiła średnia cena w kraju.

Reklama