Rzeszów - Sobota, 20.12.2025
Reklama

Wystartowały loty z Jasionki do Mediolanu. Od września trzy rejsy do Rzymu

Dodano: 11.09.2024 r. / Redakcja

Fot. port lotniczy Rzeszów-Jasionka
Fot. port lotniczy Rzeszów-Jasionka

RZESZÓW/JASIONKA. Wizz Air uruchomił nowe połącznie z Jasionki. Od wczoraj różowo-fioletowe samoloty latają do Mediolanu. Jest to drugi włoski kierunek z podrzeszowskiego lotniska.

Węgierski, niskokosztowy przewoźnik będzie realizował rejsy do stolicy Lombardii dwa razy w tygodniu. We wtorki Airbusy WizzAira startują z lotniska Malpensa o godzinie 14:00 zaś z Jasionki o 16.40, natomiast w soboty - o 5 minut później; lot trwa około dwie godziny. W pierwszą podróż do Mediolanu odleciał niemal komplet pasażerów. Do najsłynniejszych zabytków Mediolanu należą Katedra Narodzin św. Marii, Galeria Wiktora Emanuela II, teatr La Scala czy zamek Sforzów.

– Mediolan to kolejna atrakcyjna destynacja, ważna nie tylko dla podróżników, kibiców piłki nożnej i wielbicieli mody, ale też przedstawicieli biznesu oraz osób pracujących w tej przemysłowej części Włoch. W naszej ocenie kierunek cieszyć się będzie dużą popularnością, podobnie jak trasa do Rzymu, oferowana z naszego lotniska przez Wizz Air od ponad roku – mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów, osobiście witający załogę pierwszego rejsu.

Reklama

Drugim włoskiem kierunkiem oferowanym przez Wizz Air z Jasionki jest Rzym. Obecnie można tam polecieć w poniedziałki i czwartki, natomiast od 29 października przewoźnik zwiększa częstotliwość do trzech rejsów w tygodniu - we wtorki, czwartki i soboty.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Złe informacje dla Ratusza ws. powiększenia Rzeszowa, choć ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła

RZESZÓW. Ostateczna decyzja zostanie podjęta podczas posiedzenia rządu.

Rzeszów

Budowa parkingu wielopoziomowego na Podpromiu możliwa najwcześniej w 2020 roku

RZESZÓW. Miasto informuje, że pod inwestycje została już wykonana robocza koncepcja realizacji.

Rzeszów

Mieszkańcy protestują ws. wodnego placu zabaw. Prezydent Rzeszowa: zróbcie konsultacje

RZESZÓW. Ratusz w przypadku negatywnej oceny, poszuka nowego miejsca dla wodnego placu zabaw. 

Rzeszów

Powstaną centra opiekuńczo-mieszkalne dla osób niepełnosprawnych

RZESZÓW, POLSKA. Na realizację programu w bieżącym roku przeznaczono 50 mln zł w skali kraju.

Rzeszów

NFZ zaprasza do Podkarpacia na zabiegi usunięcia zaćmy. Kuszą krótkimi terminami oczekiwania

RZESZÓW. Średni czas oczekiwania na zabieg usunięcia zaćmy wynosi 45 dni.

Rzeszów

I etap rekrutacji na Politechnice Rzeszowskiej zakończony. Jakie były najbardziej oblegane kierunki?

RZESZÓW. W I etapie w Systemie Internetowej Rekrutacji znalazło się 6992 osób zarejestrowanych maturzystów.

Rzeszów

W CH Plaza Rzeszów zostanie rozdanych 200 kasków rowerowych

RZESZÓW. 200 kasków rowerowych zostanie rozdanych podczas finału akcji na rzecz bezpieczeństwa pt. „Nie kręcę bez kasku”.

Reklama