Rzeszów - Czwartek, 19.02.2026
Reklama

Wystawa i aukcja kocich obrazów na rzecz podopiecznych Fundacji Felineus

Dodano: 02.11.2022 r.

Jeden z obrazów Anny Ślęzak / fot. Materiały prasowe
Jeden z obrazów Anny Ślęzak / fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Piękne dzieła sztuki, wegański poczęstunek i pomoc bezdomnym kociakom – już 26 listopada 2022 r. w Rzeszowie odbędzie się wydarzenie pn. „Kotem malowane - mikołajkowy wernisaż dla Felineusiaków" organizowane przez Fundację Felineus. Jego celem jest wsparcie podopiecznych Fundacji.

Na wystawie prezentowane będą kocie obrazy Eli Kloc i Anny Ślęzak. Główną atrakcją wieczoru będzie charytatywna licytacja najpiękniejszych z nich, podarowanych Fundacji Felineus. Aukcję poprowadzi Emilia Kudasik-Gil. Pozostałe prace będzie można nabyć za „cegiełkę”. Całość dochodu ze sprzedaży obrazów zostanie przekazana na cele statutowe Fundacji Felineus.

- Celem wydarzenia jest nie tylko wernisaż i wystawa, ale przede wszystkim wsparcie podopiecznych Fundacji Felineus - bezdomnych kotów - oraz propagowanie pomocy zwierzętom bezdomnym i zwalczanie bezdomności zwierząt – wyjaśnia Emilia Kudasik-Gil.
 
Wydarzenie pn. „Kotem malowane - mikołajkowy wernisaż dla Felineusiaków" odbędzie się w sobotę, 26 listopada o godzinie 17:00 w Galerii Nierzeczywistej Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego przy ul. Jana Matejki 10.

Na wszystkich gości czeka słodki, wegański poczęstunek, który przygotuje pracownia ciast i tortów VeganoManiak.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ulica Welca na os. Staromieście zostanie rozbudowana

RZESZÓW. Ruszają prace budowlane na ulicy Welca na osiedlu Staromieście. Miasto przekazało już teren budowy wykonawcy.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Rzeszowie. Nie żyje 53-letni motocyklista

RZESZÓW. 53-letni motocyklista zginął w zderzeniu z samochodem osobowym marki bmw. Policja poszukuje kierowcy auta, który uciekł z miejsca wypadku.

Rzeszów

7. Rzeszowski Festiwal Piwa. Trzydniowe święto miłośników złotego trunku

RZESZÓW. Już w ten weekend na rzeszowskim Rynku odbędzie się 7. edycja Rzeszowskiego Festiwalu Piwa. Do stolicy Podkarpacia przyjedzie kilkanaście browarów.

Rzeszów

36-latek uderzył motorowerem w betonowy przepust, zginął na miejscu

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w Górnie w powiecie rzeszowskim. 

Rzeszów

W weekend dezynfekcja i płukanie sieci wodociągowej w całym Rzeszowie

RZESZÓW. Trwają badania, które mają wykazać, czy w miejskiej wodzie faktycznie występuje bakteria legionella. Ratusz podjął jednak działania prewencyjne: na sobotę i niedzielę 26 i 27 sierpnia zaplanowano dezynfekcję sieci wodociągowej. 

Rzeszów

Nowe opaski życia dla seniorów w Rzeszowie. Rusza nabór wniosków

RZESZÓW. 158 opasek bezpieczeństwa trafi do kolejnych seniorów z Rzeszowa. To element programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na 2023 rok. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej czeka na zgłoszenia od osób, które chciałyby otrzymać takie...

Rzeszów

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2024. Wybrano zadania do głosowania

RZESZÓW. 129 propozycji zadań weźmie udział w głosowaniu w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok. Najwięcej mieszkańcy zaproponowali do III kategorii, dotyczącej m.in. wydarzeń kulturalnych.

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów w Bratkowicach. 3 osoby trafiły do szpitala

RZESZÓW. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną niedzielnego wypadku w Bratkowicach.

Reklama