Rzeszów - Niedziela, 23.08.2026
Reklama

Wywieźli 18-latka do lasu i pobili. Sprawcy w rękach policji

Dodano: 21.08.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW / DYNÓW. Dwaj mieszkańcy powiatu brzozowskiego w wieku 18 i 20 lat zostali tymczasowo aresztowani. Usłyszeli zarzuty m.in. bezprawnego pozbawienia wolności, gróźb i spowodowania obrażeń ciała 18-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego. Sprawcy odpowiedzą również za udzielanie pokrzywdzonemu narkotyków.

Do zdarzenia doszło 13 sierpnia w Dynowie. Z ustaleń policjantów wynika, że pokrzywdzony przebywał ze znajomymi w rejonie Sanu, gdy podjechali do niego znani mu mężczyźni. Pod pretekstem rozmowy nakłonili go, by wsiadł do samochodu — wtedy kierujący zablokował drzwi i pojechali w rejon lasu w Harcie.

Tam obaj napastnicy zaatakowali 18-latka, uderzając go pięściami po głowie, twarzy i tułowiu, a gdy upadł  zaczęli go kopać. Pokrzywdzony z obrażeniami trafił do szpitala.

Sprawą zajęli się policjanci Komisariatu Policji w Dynowie wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Podejrzanych zatrzymano na terenie powiatu brzozowskiego.

W toku postępowania śledczy ustalili ponadto, że od maja 2025 do lutego 2026 roku mężczyźni mieli wspólnie kilkukrotnie odpłatnie udzielać pokrzywdzonemu mefedronu i marihuany.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie sąd zastosował wobec obu środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

ZUS kontroluje zwolnienia lekarskie. W Rzeszowskim oddziale prawa do zasiłku pozbawiono 299 osób

RZESZÓW. Łącznie, kwota obniżonych i cofniętych świadczeń chorobowych od stycznia do końca czerwca tego roku, wyniosła 104,2 mln zł w skali kraju.

Rzeszów

Jaki kierunek na WSPiA cieszył się największą popularnością?

RZESZÓW. II tura rekrutacji potrwa od 8 sierpnia do 28 września 2019 r.

Rzeszów

Na lotnisku w Jasionce 57-letnia Syryjka, która przyleciała z Grecji, udawała Bułgarkę. Chciała dotrzeć do Niemiec

RZESZÓW. Zdarzenie miało miejsce 7 sierpnia na terenie terminala portu lotniczego Rzeszów - Jasionka.

Rzeszów

Zmiany w rozkładzie linii nr 51

RZESZÓW. Zmiany zaczną obowiązywać od 12 sierpnia br.

Rzeszów

Ratusz interweniuje w sprawie cen paliw. Wysłano pismo do operatorów rzeszowskich stacji paliw

RZESZÓW. Miasto chce zmniejszenia cen paliw w mieście. Ratusz uważa, że nie odzwierciedlają one faktycznych cen za baryłkę ropy. 

Rzeszów

Rzeszów coraz bliżej stworzenia systemu kamer „wyłapujących” kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle

RZESZÓW. Dostęp do systemu będzie miała Policja, Straż Pożarna oraz Pogotowie Ratunkowe.

Rzeszów

Budowa basenów solankowych zawieszona. Miasto ma problem ze znalezieniem terenu

RZESZÓW. Póki co nie będzie w mieście basenów solankowych.

Rzeszów

Na budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego powstaje mURal. Całość zajmie 450 m2

RZESZÓW. Docelowo mURal zajmie całą ścianę budynku A1.

Reklama