Rzeszów - Środa, 20.08.2025
Reklama

Wzrosła liczba mieszkańców Rzeszowa. Zbliżamy się do 200 tys.

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. O 2,4 % wzrosła liczba ludności w Rzeszowie w 2019 r. W porównaniu z poprzednim rokiem zawarto więcej małżeństw. Więcej było też zgonów, mniej natomiast było urodzeń.

Wg danych Urzędu Statystycznego w Rzeszowie,  w 2019 stolica innowacji liczyła 196,2 tys. mieszkańców. W ciągu roku zawarto 931 małżeństw (o 3 więcej niż w 2018 r.) oraz odnotowano 2,2 tys. urodzeń (mniej o 49 niż w 2018 r.). Zgonów było 1,6 tys. (więcej o 106 niż w 2018 r.). Przyrost naturalny na 1 tys. mieszkańców wyniósł 3,3 i był najwyższy ze wszystkich miast wojewódzkich.

Rzeszów jest jednym z ośmiu miast wojewódzkich, w których wzrosła liczba ludności. W 2019 roku w porównaniu z 2018 rokiem, liczba mieszkańców wzrosła o 4,6 tys. osób. Był to trzeci po Warszawie (o 12,7 tys.) i Krakowie (o 8,0 tys.) wzrost liczbowy wśród wszystkich miast wojewódzkich.

 
Źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

38 uwag RDOŚ do budowy obwodnicy południowej miasta

RZESZÓW. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie tłumaczy, że uwagi są powodowanego wymogami formalno-prawnymi.

Rzeszów

Jedna firma zainteresowana przetargiem na Rzeszowski Rower Miejski. Blinkee.city jednak powróci?

RZESZÓW. Pojazdy mają pojawić się w Rzeszowie już od 1 maja. Nowością będą hulajnogi.

Rzeszów

Dziecko samowolnie opuściło budynek przedszkola w Rzeszowie. Jest akt oskarżenia dla opiekunów

RZESZÓW. Akt oskarżenia skierowano przeciwko dyrektorce i asystentce nauczyciela w przedszkolu.

Rzeszów

Klub Kukiz15 w Rzeszowie o likwidacji OFE. Projekt uchwały złożona już w Sejmie

RZESZÓW. Projekt uchwały mówi o przekazaniu środków pozostałych w OFE na indywidualne konta.

Rzeszów

Wirtualny spacer po Rzeszowie bezpłatnie z okazji Święta Paniagi

RZESZÓW. Z okazji Święta Paniagi, dzięki aplikacji City Talks będzie można bezpłatnie odbyć wirtualne spacery po Rzeszowie.

Rzeszów

Przystanek Rzeszów Zachodni od czerwca dostępny dla pasażerów

RZESZÓW. Zakończył się montaż trzech kolejowych mostów nad Aleją Wyzwolenia. W czerwcu podróżni skorzystają z nowego przystanku Rzeszów Zachodni.

Rzeszów

W święta poczekalnia na Dworcu Lokalnym czynna krócej

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że okresie świątecznym, tj, w dniach 20.04 – 22.04.19 r. poczekalnia na Dworcu Lokalnym przy ul. Towarnickiego będzie czynna wyłącznie w godz. 06:00 –...

Reklama