Rzeszów - Sobota, 31.05.2025
Reklama

XXII Dzień Papieski w Rzeszowie

Dodano:

fot. Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia"
fot. Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia"
RZESZÓW. XXII Dzień Papieski odbędzie się pod hasłem „Blask Prawdy”. Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców Rzeszowa wiele atrakcji.

16 października w Rzeszowie obchodzony będzie XXII Dzień Papieski. Tego dnia na ulicach Rzeszowa stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” i wolontariusze Dnia Papieskiego będą zbierali pieniądze na stypendia dla zdolnej młodzieży z małych miejscowości, pochodzącej z ubogich rodzin. Kwesta będzie również prowadzona 15 października.

- Same Dni Papieskie mają dla nas, stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” bardzo duże znaczenie, ponieważ w tym czasie zbieramy fundusze na stypendia dla zdolnej młodzieży z małych miejscowości, pochodzącej z ubogich rodzin. Dzięki zbieranemu przez nas stypendium mają możliwość rozwijania się, a także poznawania wielu wspaniałych, inspirujących młodych ludzi. Dodatkowo jest to wydarzenie, kiedy my stypendyści możemy pokazać naszą młodość; pokazać, że jesteśmy Żywym Pomnikiem św. Jana Pawła II  - wyjaśnia Małgorzata Gredes, Rzecznik Prasowy FDNT Rzeszów, organizatora wydarzenia.
Reklama
W sobotę, 15 października oprócz zbiórki na ulicach Rzeszowa odbędzie się również Bieg Papieski w Parku Papieskim przy Katedrze, organizowany przez Ochotnicze Hufce Pracy. Start o godz. 12:00.

Z kolei w niedzielę, 16 października w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie powstanie Wioska Papieska, w której przygotowane zostaną  atrakcje i zabawy dla dzieci, młodzieży i rodzin, a także konkurs wiedzy o papieżu dla dzieci i młodszej młodzieży. Tego dnia, przy Katedrze i wybranych kościołach będzie się odbywał kiermasz kremówek. O godz. 11:30 w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża św. przy ul. Krakowskiej odbędzie się msza św. z udziałem biskupa.

Obchody Dnia Papieskiego ukazują osobę i dzieło św. Jana Pawła II młodemu pokoleniu, które nie miało już możliwości osobistego spotkania Świętego Papieża Polaka. Dzień Papieski obchodzony jest każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Piknik rodzinny w Ogrodach Bernardyńskich

RZESZÓW. 26 maja w Ogrodach Bernardyńskich oraz na terenie parkingu Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się piknik rodzinny z okazji Dnia Matki.

Rzeszów

Tragedia w bloku przy ul. Kwiatkowskiego. 19-latek zabił swoją dziewczynę?

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci prowadzą śledztwo w sprawie śmierci 18-letniej kobiety. Jej ciało znaleziono w mieszkaniu przy ul. Kwiatkowskiego.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje Centrum Minecraft. "To będzie placówka, która połączy zabawę z edukacją."

RZESZÓW. W budynku, w którym mieścił się Międzyszkolny Ośrodek Sportowy przy ul. Unii Lubelskiej 1 w Rzeszowie, powstaje Centrum Minecraft i druku 3D. Zajęcia prowadzone będą już od września.

Rzeszów

Nowa lokalizacja przystanku przy ul. Langiewicza

RZESZÓW. Od poniedziałku, 24 maja, zmieniła się lokalizacja przystanku przy ul. Langiewicza w Rzeszowie.

Rzeszów

Utrudnienia na ul. Wierzbowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Do piątku 28 maja mogą potrwać utrudnienia na ul. Wierzbowej w Rzeszowie, w rejonie skrzyżowania z ul. Warzywną.

Rzeszów

Konrad Fijołek obiecał wdrożenie "pakietu dla rowerzystów"

​RZESZÓW. Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa, zobowiązał się do realizacji pomysłów na rzecz poprawy infrastruktury rowerowej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek na ul. Gromskiego w Rzeszowie. Nie żyje 61-letnia kobieta

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło w sobotę, na skrzyżowaniu ulic Gromskiego i Krogulskiego w Rzeszowie.  W zderzeniu forda z audi ranne zostały cztery osoby. Jedna z nich zmarła w szpitalu. Policjanci wyjaśniają...

Rzeszów

Kiermasz z okazji Dnia Matki w CH Plaza

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 22 maja centrum handlowe Plaza wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie, organizują kiermasz z okazji Dnia Matki.

Reklama