Rzeszów - Poniedziałek, 13.04.2026
Reklama

Z kamienicy przy ul. PCK 4 znikną stare piece kaflowe i piecyki gazowe

Dodano: 14.12.2021 r.

fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. 57 pieców kaflowych i 233 piecyki gazowe w 18 budynkach wielorodzinnych zlikwiduje Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w ramach programu „Wymiana źródeł ciepła na terenie ROF”. Jednym z budynków włączonych do programu jest kamienica przy ul PCK 4.

Mieszkańcy kamienicy skarżą się, że w budynku wciąż są piece kaflowe i stare piecyki gazowe. Sprawę nagłośnili w niedzielę w mediach społecznościowych.

W poniedziałek kamienicę odwiedził Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa wraz z Romanem Szczepankiem, prezesem Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych. „Dla mieszkańców kamienicy przy PCK 4 mam dobrą wiadomość. Budynek jest włączony do programu „Wymiana źródeł ciepła na terenie Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego” – powiedział Fijołek.

W ramach programu kamienica zostanie podłączona do miejskiej sieci ciepłowniczej, a stare piece kaflowe i piecyki gazowe zostaną usunięte. Ma to się stać do sierpnia 2022 roku.

Modernizacja pochłonie 143 tys. zł, z czego 85 proc. to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

MZBM korzystając z programu „Wymiana źródeł ciepła na terenie ROF” zlikwiduje w sumie 57 pieców i 233 piecyki gazowe znajdujące się w 18 budynkach wielorodzinnych.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiana godzin otwarcia punktu dla uchodźców z Ukrainy przy ul. Langiewicza 15

RZESZÓW. Od poniedziałku punkt Urzędu Miasta Rzeszowa, w którym uchodźcy z Ukrainy mogą załatwić formalności, w tym m.in. uzyskać nr PESEL będzie czynny krócej.

Rzeszów

W Rzeszowie zakończyła się akcja „Autobus Ciepła”. Wydało ponad 7,5 tys. posiłków

RZESZÓW. - Wszystkim zaangażowanym w to piękne przedsięwzięcie gorąco dziękuję za zaangażowanie i pomoc – mówi Krystyna Stachowska, zastępca prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Kradł rynny miedziane z budynku Muzeum Okręgowego w Rzeszowie

RZESZÓW. Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 27-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa, który kradł rynny z budynku Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. Skradzione rynny sprzedawał na skupie złomu. 

Rzeszów

Odsłonięto tabliczkę z nazwą ulicy im. Wrzesława Romańczuka

RZESZÓW. Ulica znajduje się w rejonie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. przy ul. Lwowskiej i łączy ulice Niemierskiego i Armii Krajowej.

Rzeszów

WSPiA organizuje cykl wykładów otwartych dla uczniów szkół średnich

RZESZÓW. Poruszone podczas spotkań tematy będą dotyczyć m.in. wojny, dezinformacji, kryminalistyki i kryminologii, praw człowieka, ekonomii czy psychologii. 

Rzeszów

CM Medyk otworzyło przychodnię dla uchodźców z Ukrainy

RZESZÓW. Centrum Medyczne Medyk uruchomiło przychodnię dla uchodźców z Ukrainy. Obiekt funkcjonuje na terenie Politechniki Rzeszowskiej.

Rzeszów

W weekend zmiana czasu. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W związku ze zmianą czasu, w nocy z 26 na 27 marca 2022 r. zmianie ulegną godziny jazdy dwóch nocnych linii autobusów miejskich.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej powstanie mural upamiętniający Ignacego Łukasiewicza

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska ogłosiła konkurs na projekt muralu inspirowanego osiągnięciami Ignacego Łukasiewicza – patrona uczelni. Prace można nadsyłać do 22 kwietnia 2022 r.

Reklama