Rzeszów - Piątek, 21.11.2025
Reklama

Z kamienicy przy ul. PCK 4 znikną stare piece kaflowe i piecyki gazowe

Dodano: 14.12.2021 r.

fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. 57 pieców kaflowych i 233 piecyki gazowe w 18 budynkach wielorodzinnych zlikwiduje Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w ramach programu „Wymiana źródeł ciepła na terenie ROF”. Jednym z budynków włączonych do programu jest kamienica przy ul PCK 4.

Mieszkańcy kamienicy skarżą się, że w budynku wciąż są piece kaflowe i stare piecyki gazowe. Sprawę nagłośnili w niedzielę w mediach społecznościowych.

W poniedziałek kamienicę odwiedził Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa wraz z Romanem Szczepankiem, prezesem Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych. „Dla mieszkańców kamienicy przy PCK 4 mam dobrą wiadomość. Budynek jest włączony do programu „Wymiana źródeł ciepła na terenie Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego” – powiedział Fijołek.

W ramach programu kamienica zostanie podłączona do miejskiej sieci ciepłowniczej, a stare piece kaflowe i piecyki gazowe zostaną usunięte. Ma to się stać do sierpnia 2022 roku.

Modernizacja pochłonie 143 tys. zł, z czego 85 proc. to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

MZBM korzystając z programu „Wymiana źródeł ciepła na terenie ROF” zlikwiduje w sumie 57 pieców i 233 piecyki gazowe znajdujące się w 18 budynkach wielorodzinnych.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

3-miesięczny areszt dla nożownika z Nowego Miasta

RZESZÓW. Zarzut usiłowania rozboju usłyszał 24-latek, który grożąc nożem żądał pieniędzy od kilku przypadkowych osób na Nowy Mieście. Mężczyzna spędzi 3 miesiące w areszcie. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do...

Rzeszów

Sukces Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego

RZESZÓW. Kolegum Nauk Medycznych UR uzyskało certyfikat ośrodka referencyjnego ISPAD dla KNM UR.

Rzeszów

Ciało 57-latka na klatce w bloku przy ul. Krakowskiej

RZESZÓW. W jednym z bloków przy ul. Krakowskiej znaleziono ciało 57-letniego mieszkańca Rzeszowa. Lekarz stwierdził jego zgon. Policjanci zatrzymali 36-letniego syna zmarłego.

Rzeszów

Nowe połącznie z Jasionki. Od listopada polecimy do Holandii

RZESZÓW. Nowy przewoźnik, Wizz Air wchodzi do Jasionki uruchomiając już tej jesieni połączenia z Rzeszowa do Eindhoven. Pierwsze loty już w listopadzie.

Rzeszów

"Żądamy zakończenia plandemii!". W sobotę manifestacja koronsceptyków w Rzeszowie

RZESZÓW. W sobotę w Rzeszowie odbędzie się manifestacja pod hasłem „Obrony Wolności w Polsce.”.

Rzeszów

Nowe Miasto: 24-latek groził nożem przechodniom i żądał pieniędzy

RZESZÓW. Nożownika obezwładnił kurier - który również został przesz niego zaatakowany - i przekazał go Policji.

Rzeszów

WSIiZ zainaugurowała nowy rok akademicki

RZESZÓW. Pond 6000 studentów rozpoczęło naukę na studiach I i II stopnia oraz na studiach dyplomowych w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Rzeszów

Koronawirus w Katedrze Rzeszowskiej. 6 osób zakażonych

RZESZÓW. U 6 osób z Katedry Rzeszowskiej potwierdzono obecność koronawirusa. Chodzi o 3 księży i 3 siostry zakonne.

Reklama