Rzeszów - Piątek, 11.07.2025
Reklama

Z Rzeszowa do Edynburga. Ryanair uruchamia nowe połączenie

Dodano: /

fot. RESinet.pl / Pixabay
fot. RESinet.pl / Pixabay

RZESZÓW/JASIONKA. Jesienią br. Ryanair uruchamia bezpośrednie loty z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka do Edynburga. Trasa będzie obsługiwana dwa razy w tygodniu w poniedziałki i piątki.

To już dziesiąty kierunek oferowany przez irlandzkie linie lotnicze z podrzeszowskiego lotniska. Od 27 października 2025 r. podróżni z Podkarpacia zyskają połączenie ze stolicą Szkocji – Edynburgiem.

- Loty będą realizowane dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki, oferując wygodne połączenie zarówno na weekendowe jak i dłuższe podróże. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej współpracy i z kolejnego kierunku, który na pewno spodoba się polskim turystom - mówi Alicja Wójcik-Gołębiowska, Country Manager CEE & Baltics w Ryanair.

W poniedziałki samoloty będą startować z Edynburga o godz. 6:00 i lądować w Rzeszowie o 9:50. Powrót z Jasionki zaplanowano na 10:15, a przylot do Edynburga o 12:15. W piątki z Edynburga wylot odbędzie się o 6:35, z lądowaniem w Rzeszowie o 10:25. Lot powrotny z Podkarpacia wystartuje o 10:50 i dotrze do Szkocji o 12:50.

Reklama

Edynburg to już dziesiąta destynacja w ofercie Ryanaira z podrzeszowskiego lotniska. W dotychczasowej ofercie irlandzkiego przewoźnika znajdują się takie kierunki jak: Dublin, Londyn (Stansted i Luton), Manchester, Mediolan, Zadar, Alicante, Bristol oraz Malta.

-Cieszymy się, że nasz kluczowy przewoźnik, Ryanair, zdecydował się na ponowne uruchomienie połączenia do Edynburga. To trasa, na którą czekało wielu pasażerów z naszego regionu. Wznowienie tych lotów to kolejny ważny krok w rozwoju naszej siatki połączeń -podkreśla Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka

Bilety na loty do stolicy Szkocji są już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika na stronie internetowej https://www.ryanair.com/pl

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pani Beata wygrała samochód w loterii PIT-owej "Rzeszów to My"

RZESZÓW. Beata Płonka z Rzeszowa została właścicielką nowiutkiego Renault Clio. Samochód wygrała w loterii PIT-owej Urzędu Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Powstanie droga łącząca ul. Błogosławionej Karoliny z ul. Dynowską

RZESZÓW. Na osiedlu Kotuli powstanie około 400-metrowy odcinek drogi, która połączy ul. Błogosławionej Karoliny z ulicą Dynowską. Miasto ogłosiło już przetarg na wybór wykonawcy inwestycji.

Rzeszów

UNICEF wesprze Rzeszów w pomocy uchodźcom z Ukrainy

RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek oraz Rashed Mustafa Sarwar, przedstawiciel UNICEF podpisali umowę o współpracy dotyczącej wsparcia miasta w pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Rzeszów

Od jesieni znów polecimy z Jasionki do Hurghady

JASIONKA. 27 października br. w siatce połączeń portu lotniczego Rzeszów-Jasionka ponownie pojawi się czarterowa trasa do Hurghady, jednego z najpopularniejszych egipskich kurortów.

Rzeszów

Szkoła i przedszkole na os. Staromieście będą rozbudowane

RZESZÓW. W tym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg na wybór firmy, która wybuduje halę sportową przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 przy ul. Skrajnej w Rzeszowie.

Rzeszów

Zmiana lokalizacji punktu nadawania numerów PESEL dla uchodźców

RZESZÓW. Od 1 lipca, czyli od najbliższego piątku, punkt nadawania numerów PESEL dla uchodźców z Ukrainy będzie działał w budynku Urzędu Miasta Rzeszowa przy ul. Okrzei 1.

Rzeszów

Latem rozpocznie się drugi etap budowy parku przy ul. Bł. Karoliny

RZESZÓW. W tym roku w parku zostaną stworzenie nowe strefy rekreacji i zieleni.

Rzeszów

W niedzielę Piknik Charytatywny z okazji Dnia Dziecka

RZESZÓW. Wydarzenie organizuje Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. W programie atrakcje dla całych rodzin.

Reklama