Rzeszów - Wtorek, 16.12.2025
Reklama

Z Rzeszowa do Rzymu samolotem

Dodano: 23.02.2023 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW/JASIONKA. Od 10 czerwca 2023 roku, z podrzeszowskiego lotniska będzie można polecieć do Rzymu. Połączenie będzie realizował Wizz Air.  - To pierwsze bezpośrednie połączenie ze stolicą Włoch w historii podkarpackiego portu – podkreśla Waldemar Mazgaj, rzecznik prasowy portu lotniczego „Rzeszów- Jasionka”.

– Zapowiadaliśmy uruchomienie włoskiego kierunku i dziś mam przyjemność ogłosić, że Wizz Air będzie operować na nowej trasie ze stolicy Podkarpacia do Rzymu. To oznacza kontynuację naszej dobrej współpracy z węgierskim przewoźnikiem. Będzie to połączenie całoroczne, z dogodnym rozkładem zarówno dla pasażerów wyjeżdżających na wakacje, jak i udających się na krótkie wypady urlopowe – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.
Reklama
Całoroczne loty z Rzeszowa do Rzymy będą realizowane dwa razy w tygodniu - we wtorki i soboty. Obsługiwać je będą Airbusy A321neo, charakteryzuje się znaczącą redukcją hałasu i emisji CO2, które zabierają na pokład 239 pasażerów.

Fioletowo-różowe samoloty będą startować z lotniska w Fiumicino o 18.20, w Jasionce wylądują o 20.35. W drogę powrotną z Rzeszowa udadzą się o 21.10, by na lotnisku w Rzymie być o 23.35.
Fiumicino to główny i największy port lotniczy Włoch, zlokalizowany około 35 kilometrów od historycznego centrum miasta. Można do niego łatwo dojechać autostradą A91 oraz za pomocą autobusów i pociągu Leonardo Express, kursującego dwa razy na godzinę z peronu lotniskowego.

Na stronie wizzair.com są już dostępne bilety. Ich ceny rozpoczynają się od 99 zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Siatkarze z Rzeszowa pokonani w Warszawie

RZESZÓW. Siatkarze Vervy Warszawa Orlen Paliwa pokonali Asseco Resovią Rzeszów 3:1 w meczu 8. kolejki PlusLigi. 

Rzeszów

Delegacja z Korei Południowej odwiedziła Politechnikę Rzeszowską

RZESZÓW. Delegacja z Sacheon przebywała w Rzeszowie do 29 listopada.

Rzeszów

Umowa z Autosanem podpisana. Do Rzeszowa przyjedzie 60 nowych autobusów

RZESZÓW. Za zamówienie Rzeszów zapłaci 54,7 mln zł.

Rzeszów

Wręczono statuetki Konkursu "Podkarpacka Nagroda Gospodarcza" 2019

28 listopada w Sali Kongresowej Centrum Kongresowo-Wystawienniczego Województwa Podkarpackiego G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa wręczono nagrody i wyróżnienia w najważniejszych podkarpackich nagrodach biznesowych.

Rzeszów

PKS Rzeszów przywraca kolejny zawieszony kurs

RZESZÓW. Bez połączeń pozostają podróżujący w relacji Rzeszów Hyżne Nowa Wieś.

Rzeszów

Dyrektor PGE EC o władzy szantażującej za pośrednictwem mediów komisje przetargową ws. odbioru odpadów

RZESZÓW. Dyrektor PGE EC problemu z odpadami nie widzi i dziwi się mediom tak radykalnej reakcji na wieść o rozpoczęciu przetargu.

Rzeszów

1 grudnia parkingi w rejonie hali Podpromie czasowo zamknięte

RZESZÓW. W pierwszy dzień grudnia, Automobilklub Rzeszowski, już po raz drugi, zorganizuje Moto-Mikołajki.

Rzeszów

ZAKSA po tie-breaku. Punkt na pocieszenie dla Resovii

RZESZÓW. Asseco Resovia Rzeszów przegrała w meczu 7. Kolejki PlusLigi z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3.

Reklama