Z Rzeszowa wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę
Dodano: 05.08.2020 r.
fot. T. Nowak / Rzecznik prasowy kurii diecezjalnej
RZESZÓW. „Niewiasto Eucharystii ucz świętowania” – to hasło tegorocznej pielgrzymki z Rzeszowa do Częstochowy, która ze względu na pandemię odbywa się w zmienionej formie.
43. Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę rozpoczęto 4 sierpnia 2020 r. mszą świętą o godz. 6.30 w kościele farnym pod przewodnictwem biskupa Jana Wątroby. We mszy uczestniczyło około 200 osób.
Ze względu na pandemię, w tegorocznej pielgrzymce udział bierze tylko kilku księży, którzy - jak podkreślał bp Jan Wątroba - „reprezentują setki pątników, którzy nie mogą iść z nimi”.
„Pątnicy codziennie będą pokonywać ok. 30 km. W pierwszym dniu pielgrzymki przez cały dzień będzie szło 6 księży. Dwóch z nich będzie szło przez wszystkie dni, pozostali będą się wymieniać na zasadzie sztafety (każdego dnia będzie szło od 2 do 10 księży)” – czytamy na stronie Diecezji Rzeszowskiej.
Wierni mogą uczestniczyć w pielgrzymce w formie duchowego pielgrzymowania, poprzez słuchanie audycji i transmisji w katolickim radiu „Via” oraz spotkania w kościołach stacyjnych. Centralnym miejscem duchowego pielgrzymowania jest bazylika ojców bernardynów w Rzeszowie.
RZESZÓW. W ramach powstającego Centrum, uchodźcy z ogarniętej wojną Ukrainy będą mogli skorzystać, m.in. z pomocy prawnej, urzędowej czy ze wsparcia humanitarnego oraz personalnego.
RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Robotniczej na osiedlu Zalesie. Trasa połączy al. Sikorskiego z ul. Ćwiklińskiej.
RZESZÓW. Przy ul. Krakowskiej w Rzeszowie stanie pomnik upamiętniający prof. Józefa Szajnę - wybitnego rzeszowskiego artysty, reżysera, scenografa oraz autora scenariuszy.
RZESZÓW. Miasto przystąpiło do realizacji programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa w formie pobytu dziennego” – edycja 2022.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz