Rzeszów - Niedziela, 09.11.2025
Reklama

Zakończono kolejną akcję sprzątania brzegów Wisłoka. Tym razem zebrano ok. 150 worków

Dodano: 25.03.2019 r.

fot. zdjęcie z facebookowego profilu: Fundacja Rzeszowska
fot. zdjęcie z facebookowego profilu: Fundacja Rzeszowska
RZESZÓW. Podczas drugiej tegorocznej akcji sprzątania wzdłuż Wisłoka wzięło udział ponad 50 osób. Uczestnikom udało się zebrać więcej śmieci niż poprzednio.

Podczas pierwszej akcji, która odbyła się 9 marca, 30 wolontariuszom udało się zebrać ok. 100 worków śmieci. Tym razem zwiększyła się zarówno liczba uczestników, jak i liczba zebranych worków śmieci.

Łącznie, podczas sobotniej akcji zbierania śmieci na lewym brzegu Wisłoka na północ od mostu Lwowskiego, wzięło udział ponad 50 osób. Zbiórka śmieci rozpoczęła się o godz. 11, zabrano ok. 150 worków, a o ich odbiór zadbały Wody Polskie wspólnie z Zarządem Zieleni Miejskiej.

„Byli z nami: dzieci, mamy, tatowie, pary, nastolatkowie, studentki, 51 Drużyna Harcerzy i Harcerek Żuawi - Szczep, seniorzy, zagraniczni wolontariusze ze Stowarzyszenie Projektów Międzynarodowych INPRO z Cypru, Hiszpanii, Włoch, Francji i Hondurasu, przedstawiciele Regionalnego Zarządu Wody Polskie, Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Rzeszowie oraz dwa psy” – czytamy na facebookowym profilu wydarzenia.

Głównymi organizatorami akcji była Fundacja Rzeszowska oraz Stacja Rzeszów DZIKI.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzemiosło IT 2019 już za nami: 320 uczestników i 12 prelegentów

25 maja w malowniczym Bristol Tradition & Luxury Hotel położonym w centrum starówki rzeszowskiej odbyła się konferencja Rzemiosło IT, jedyne tego typu programistyczne wydarzenie w Polsce wschodniej poświęcone tematyce „ Software Craftsmanship”.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc finalistą europejskiego konkursu innowacji

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc został finalistą europejskiego Konkursu Innowacje w Polityce.

Rzeszów

Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna w Rzeszowie świętowała 60-lecie

RZESZÓW. Początkowo była to poradnia psychologiczna, która obejmowała swoim działaniem szkoły średnie ogólnokształcące i zawodowe.

Rzeszów

Długość obwodnicy południowej sięgnie 5,7 km długości. 47 obiektów pójdzie pod rozbiórkę

RZESZÓW. Ratusz preferuje rozwiązanie z wykorzystaniem wyspy pośrodku zbiornika rzeki Wisłoki  oraz budową dwóch mostów.

Rzeszów

Nowy kierunek w ofercie lotów czarterowych z lotniska w Jasionce

RZESZÓW. 29 czerwca br. z portu lotniczego w Jasionce wystartuje samolot Airbus A320 w inauguracyjnym rejsie do tureckiego Bodrum.

Rzeszów

Centrum Krwiodawstwa w Rzeszowie potrzebuje krwi

RZESZÓW. Zgodnie ze stanem na dzień 14 czerwca br. cztery grupy krwi wymagają pilnego uzupełnienia.

Rzeszów

II Triathlon Rzeszów już w niedzielę. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W niedziele w Rzeszowie odbędzie się II Triathlon Rzeszów oraz wręczenie Sztandaru.

Reklama