Rzeszów - Sobota, 04.04.2026
Reklama

Zakończył jazdę na słupie. 44-letni mieszkaniec Rzeszowa był pijany

Dodano: 11.03.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Blisko 2 promile wydmuchał 44-letni mieszkaniec Rzeszowa, który osobowym mercedesem wjechał w słup z kamerą monitoringu. Grozi mu wysoka grzywna i kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 21:00 na ul. Lwowskiej w Rzeszowie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący mercedesem najprawdopodobniej z powodu nadmiernej prędkości, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup z kamerą monitorującą ruch.

Okazało się, że 44 letni kierowca był pijany. Miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Samochodem podróżował jeszcze 40-letni pasażer, który w wyniku zdarzenia trafił do szpitala. Na szczęście jego obrażenia nie były poważne.

Kierowca mercedesa początkowo zaprzeczał, że to on kierował pojazdem. Jednak, świadkowie zdarzenia oświadczyli, że tuż po uderzeniu w słup, mężczyzna usiłował pieszo oddalić się z miejsca, ale został ujęty przez jednego z nich.

44-letni mieszkaniec Rzeszowa stracił prawo jazdy, a pojazd którym kierował został zabezpieczony.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz wysoka grzywna.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowi najemcy w CH Plaza Rzeszów. Otwarto nowy korytarz

RZESZÓW. 315 mkw powierzchni zajęła nowa drogeria Hebe otwarta w CH Plaza Rzeszów.

Rzeszów

Zatrucie tlenkiem węgla. 48-latkowi pomógł brat

RZESZÓW. Przed nami okres jesienno-zimowy, a co się z tym wiąże kolejny sezon grzewczy. 

Rzeszów

Ostatni test siatkarzy Resovii przez startem sezonu

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii kończą serię gier kontrolnych przed nowym sezonem w PlusLidze. 

Rzeszów

Otwarcie nowego marketu remontowo-budowlanego w mieście

RZESZÓW. Leroy Merlin otwiera swój 65. sklep w Polsce. 

Rzeszów

Unieważniono przetarg dot. systemu monitorującego bezpieczeństwo na skrzyżowaniach

RZESZÓW. Mowa o inteligentnym systemie rejestrującym przejazd przez skrzyżowania na czerwonych świetle wraz z rejestracją i analizą danych.

Rzeszów

Jezdnia na ul. Kochanowskiego będzie miała trzy pasy ruchu

RZESZÓW. Przetarg ma ruszyć w przyszłym roku.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc zwraca się do prezesa PKS-u, by zajął się „szkaradnymi” autobusami i dworcem autobusowym

RZESZÓW. O fatalnym stanie autobusów MKS-u pisali mieszkańcy Zabrza, przebywający w Rzeszowie.

Rzeszów

Temat korków w mieście na najbliższej sesji Rady Miasta. Pomysły zaprezentują radni PiS

RZESZÓW. Dwie propozycje już wcześniej przedstawiało Podkarpackie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji.

Reklama