Rzeszów - Niedziela, 22.06.2025
Reklama

Zakończył się I etap budowy dróg łączących ul. Wołyńską z ul. Potokową

Dodano: /

fot. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie
fot. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie

RZESZÓW. W zachodniej części Rzeszowa powstała ważna droga, która w przyszłości połączy dwa duże osiedla: Kotuli i Staroniwę. Zadanie pn. „Budowa dróg KDZ, KDL1, KDL2 łączących ul. Wołyńską z ul. Potokową – Etap I” o wartości blisko 16 mln zł wykonała firma Strabag.

Inwestycja została podzielona na dwa etapy. Na razie zakończono etap pierwszy, który obejmował przedłużenie odcinka ul. Wołyńskiej o długości ok. 0,5 km oraz budowę ul. Słoneczny Stok o długości ok. 0,3 km.

Nowa droga ma 7 siedem metrów szerokości. Po obu stronach powstały chodniki zmiennej o szerokości 1,5 -2,0 m. Zadanie obejmowało również budowę trzech zatok autobusowych oraz oświetlenia ulicznego.

Reklama

Wykonawca przebudował także urządzenia infrastruktury technicznej kolidujące z niniejszą inwestycją. W ramach poprawy bezpieczeństwa użytkowników ulic zostało wykonane oznakowanie zarówno pionowe jak i poziome.

Poza tym wykonano kanalizację deszczową wraz z budową zbiornika retencyjnego, który jest zlokalizowany przy ul. Potokowej. Dodatkowo została również wykonana kanalizacja deszczowa obejmująca roboty na pozostałych odcinkach dróg w ramach Etapu II tj. na dalszym odcinku ul. Wołyńskiej oraz ul. Potokowej wraz z przebudową istniejącej infrastruktury technicznej na ul. Potokowej.

ZDJĘCIA Z BUDOWY NOWEJ DROGI ZNAJDZIESZ W DZIALE FOTO


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie rusza drugi etap programu małej retencji

RZESZÓW. 1 marca rozpocznie się kolejny nabór wniosków o dotacje na inwestycje związane z tzw. małą retencją.

Rzeszów

Przebudowa skrzyżowania na os. Krakowska Południe

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która opracuje dokumentację projektową na przebudowę skrzyżowania al. Witosa z ul. Solarza na osiedlu Krakowska Południe.

Rzeszów

Wjechała samochodem do rowu, ranna trafiła do szpitala

RZESZÓW. Samochodem podróżował jeszcze 10-letni pasażer. Chłopiec nie odniósł obrażeń.

Rzeszów

Rozbudowa placu zabaw na osiedlu Baranówka

RZESZÓW. Wśród nowym elementów zabawowych pojawi się m.in. fabryka piasku – jedyna tego typu atrakcja dla dzieci w Rzeszowie.

Rzeszów

Nowości w rzeszowskiej Plazie

​RZESZÓW. Nowoczesny salon optyczny i nowa pracownia florystyczna to nowi najemcy w CH Plaza. Centrum przedłużyło również umowę z drogerią Sephora na kolejne trzy lata.

Rzeszów

Targi Pracy i Targi Edukacyjne w hali Podpromie

RZESZÓW. Ponad 50 pracodawców na Targach Pracy i uczelnie z całej Polski na Targach Edukacyjnych. Oba wydarzenia odbędą się 1-2 marca w Hali Podpromie w Rzeszowie.

Rzeszów

Nad Wisłokiem powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowa

RZESZÓW. Miasto planuje rozbudować sieć ścieżek rowerowych i terenów spacerowych nad rzeszowskim Wisłokiem. Nowy szlak powstanie na lewym brzegu rzeki.

Rzeszów

Nowy gmach Sądu Okręgowego ma powstać przy ul. Dołowej. Zamek na cele kultury

RZESZÓW. W ciągu trzech lat przy ul. Dołowej ma powstać nowy gmach Sądu Okręgowego. Obecna siedziba sądu, czyli Zamek Lubomirskich, zostanie przeznaczona na cele kultury.

Reklama