Rzeszów - Wtorek, 24.06.2025
Reklama

Zakończyła się przebudowa skrzyżowania al. Wyzwolenia z al. Okulickiego

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Jedna z największych inwestycji drogowych w Rzeszowie w 2022 roku dobiegła końca. Na przebudowanym skrzyżowaniu al. Wyzwolenia i al. Okulickiego trwają już ostatnie prace porządkowe. Koszt inwestycji to ponad 8,2 mln zł.

- Jej celem była poprawa komunikacji i bezpieczeństwa na skrzyżowaniu Wyzwolenia z Okulickiego a także na sąsiednim – al. Wyzwolenia z ul. Osmeckiego, na którym zamontowana została sygnalizacja świetlna. Dzięki niej kierowcy wyjeżdżający z Osmeckiego będą mogli bez problemu włączać się do ruchu na al. Wyzwolenia. Bez świateł skręt w lewo był bardzo niebezpiecznym manewrem, na co mieszkańcy zwracali nam uwagę – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Zakres prac był spory. W ramach tego zadania przebudowane zostało samo skrzyżowanie i cztery jego wloty: południowy (al. Okulickiego), wschodni (al. Wyzwolenia), północny i zachodni (al. Wyzwolenia). Powstały nowe prawoskręty, z których korzystają kierowcy jadący z ul. Osmeckiego na al. Wyzwolenia, z al. Wyzwolenia na al. Okulickiego, al. Okulickiego na al. Wyzwolenia. Częściowo przykryty został potok Przyrwa, przebudowano także ścieżki rowerowe i chodniki, trzy zatoki autobusowe, oświetlenie uliczne. Zamontowana została nowa sygnalizację świetlna, powstały przejazdy rowerowe.
Reklama
Inwestycja jest już zakończona. Trwają ostanie prace porządkowe, wprowadzany jest nowy program sygnalizacji świetlnej.

Przebudowa kosztowała nieco ponad 8,2 mln zł. Inwestycja jest dofinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 Działanie 2.1 Zrównoważony transport miejski w ramach projektu „Integracja różnych form publicznego transportu zbiorowego w Rzeszowie”.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Piknik charytatywny dla schroniska „Kundelek”. Akcja odbędzie się na rzeszowskich Bulwarach

RZESZÓW. Piknik charytatywny rozpocznie się 25 sierpnia 2019 r. o godz. 12.00 na rzeszowskich Bulwarach.

Rzeszów

Remont wiaduktu na ul. Batorego. Zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Ustalono, że w okolicy skrzyżowania ul. Chocimskiej i Żółkiewskiego powstanie tymczasowa pętla autobusowa.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc „wstępnie” rezygnuje z wyborów do Sejmu. Ostateczna decyzja zapadnie w piątek

RZESZÓW. Tadeusz Ferenc odniósł się do medialnych doniesień ws. ewentualnej rezygnacji z wyborów do Sejmu. 

Rzeszów

Połączenie al. Rejtana z ul. Ciepłowniczą coraz bliżej realizacji

RZESZÓW. Projekt połączenia al. Rejtana z ul. Ciepłowniczą jest już prawie gotowy.

Rzeszów

Policjanci sprawdzali miejsca sprzedaży i podawania napojów alkoholowych

RZESZÓW, PODKARPACIE. Kolejna edycja działań zaplanowana jest na wrzesień.

Rzeszów

Odpowiedź marszałka kluczem do rozpoczęcia budowy połączenia ul. Warszawskiej z ul. Krakowską

RZESZÓW. Trwa projektowanie połączenia ul. Warszawskiej z ul. Krakowską.

Rzeszów

21-krotny uczestnik imprezy zwycięża 28. Rajd Rzeszowski

RZESZÓW. Zwycięzcą 28. Rajdu Rzeszowskiego został Grzegorz Grzyb pilotowany przez Roberta Hundlę.

Rzeszów

27 wiat przystankowych do wymiany. Kolejnych 29 zatok wymaga przebudowy

RZESZÓW. Prace mają się zakończyć do 30 listopada 2020 roku.

Reklama