Rzeszów - Sobota, 31.05.2025
Reklama

Zarzuty dla sprawców postrzelenia 23-letniej mieszkanki Rzeszowa

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie nadzoruje śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa 23-letniej Zuzanny G., mieszkanki Rzeszowa. Kobieta została postrzelona, kiedy próbowała wejść do swojego mieszkania, które wynajmowała dwóm-24-latkom – Mateuszowi M. mieszkańcowi Tarnobrzega oraz Sebastianowi S – mieszkańcowi powiatu rzeszowskiego. W niedzielę prokurator przedstawił sprawcom zarzuty m.in. usiłowania zabójstwa.

Do zdarzenia doszło w piątek w jednym z mieszkań przy ul. Siemiradzkiego w Rzeszowie. 23-letnia kobieta, która wynajmowała mieszkanie dwóm 24-letnim mężczyznom, przyszła wraz ze swoim mężem i córką odebrać klucze do mieszkania, po wcześniejszym wypowiedzeniu umowy. Na wypadek, gdyby wynajmujący nie chcieli otworzyć, właścicielka wezwała na miejsce również ślusarza.

- W momencie gdy ślusarz przystąpił do otwierania zamka, drzwi zostały otwarte od środka, a następnie w tym samym czasie w kierunku osób będących przed mieszkaniem z wnętrza Mateusz M. użył gazu pieprzowego, zaś Sebastian S. oddał strzał z broni palnej, w wyniku którego postrzelona została stojąca przy drzwiach Zuzanna G. – informuje prok. Krzysztof Ciechanowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.
Reklama
Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci zatrzymali obydwu mężczyzn. Podczas przeszukania wynajmowanego mieszkania, jak również w miejscach zameldowania podejrzanych, znaleziono łącznie 5 sztuk broni, w tym pistolet, z którego najprawdopodobniej padł strzał. Obydwaj mężczyźni mieli pozwolenie na posiadanie broni kolekcjonerskiej i sportowej.

Podczas przesłuchania Mateusz M. i Sebastian S. nie przyznali się do zarzucanych im czynów. Nie byli wcześniej karani.

W niedzielę do Sądu Rejonowego w Rzeszowie został skierowany wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec podejrzanych. 24-latkom grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 12 lat, 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności. 

 
Źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pożar budynku gospodarczego w Hyżnem. W przylegającym domu były 4 osoby i butle gazowe

RZESZÓW. Jako pierwsi na miejsce pożaru dotarli policjanci, którzy pomogli wyjść domownikom i wynieśli butle. Nikomu nic się nie stało.

Rzeszów

Od 8 lutego zamknięta część ul. Siemieńskiego. Zmiany w rozkładzie jazdy kilku linii MPK

RZESZÓW. W związku z pracami przy przebudowie mostu na potoku Przyrwa na ul. Siemieńskiego, zmieni się rozkład jazdy kilku linii MPK.

Rzeszów

Przejazd kolejowy przy ul. Konopnickiej czynny całą dobę

RZESZÓW. W ramach modernizacji Stacji Rzeszów Główny, przebudowano przejazd kolejowo-drogowy przy ul. Marii Konopnickiej, dzięki czemu jest on czynny przez całą dobę.

Rzeszów

Prof. Bralczyk wygłosi wykład w WSIiZ

RZESZÓW. Otwarte spotkanie z Profesorem Bralczykiem odbędzie się 28 stycznia 2021 r. w formie online.

Rzeszów

49-latek włamywał się i okradał bary przy Placu Wolności. Usłyszał zarzuty

RZESZÓW. 49-latek ma na koncie dwa włamania. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

1 lutego rusza linia autobusowa obsługująca nowe rzeszowskie osiedle

RZESZÓW. Od 1 lutego 2021 r. zacznie kursować linia nr 57, która obsłuży teren osiedla Pogwizdów Nowy, które od 1 stycznia br. stało się częścią Rzeszowa.

Rzeszów

W Rzeszowie uruchomiono automat do wymiany bilonów na banknoty

RZESZÓW. W rzeszowskiej placówce NBP działa samoobsługowa maszyna do zamiany monet.

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów. Jeden z kierowców miał ponad 2 promile

RZESZÓW. Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca renault, który zderzył się Dodge’em. W zdarzeniu ranna została pasażerka renault. 50-latniemu kierowcy – mieszkańcowi Rzeszowa - zatrzymano prawo jazdy.

Reklama