Rzeszów - Niedziela, 09.11.2025
Reklama

Zarzuty dla sprawców postrzelenia 23-letniej mieszkanki Rzeszowa

Dodano: 18.07.2022 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie nadzoruje śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa 23-letniej Zuzanny G., mieszkanki Rzeszowa. Kobieta została postrzelona, kiedy próbowała wejść do swojego mieszkania, które wynajmowała dwóm-24-latkom – Mateuszowi M. mieszkańcowi Tarnobrzega oraz Sebastianowi S – mieszkańcowi powiatu rzeszowskiego. W niedzielę prokurator przedstawił sprawcom zarzuty m.in. usiłowania zabójstwa.

Do zdarzenia doszło w piątek w jednym z mieszkań przy ul. Siemiradzkiego w Rzeszowie. 23-letnia kobieta, która wynajmowała mieszkanie dwóm 24-letnim mężczyznom, przyszła wraz ze swoim mężem i córką odebrać klucze do mieszkania, po wcześniejszym wypowiedzeniu umowy. Na wypadek, gdyby wynajmujący nie chcieli otworzyć, właścicielka wezwała na miejsce również ślusarza.

- W momencie gdy ślusarz przystąpił do otwierania zamka, drzwi zostały otwarte od środka, a następnie w tym samym czasie w kierunku osób będących przed mieszkaniem z wnętrza Mateusz M. użył gazu pieprzowego, zaś Sebastian S. oddał strzał z broni palnej, w wyniku którego postrzelona została stojąca przy drzwiach Zuzanna G. – informuje prok. Krzysztof Ciechanowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.
Reklama
Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci zatrzymali obydwu mężczyzn. Podczas przeszukania wynajmowanego mieszkania, jak również w miejscach zameldowania podejrzanych, znaleziono łącznie 5 sztuk broni, w tym pistolet, z którego najprawdopodobniej padł strzał. Obydwaj mężczyźni mieli pozwolenie na posiadanie broni kolekcjonerskiej i sportowej.

Podczas przesłuchania Mateusz M. i Sebastian S. nie przyznali się do zarzucanych im czynów. Nie byli wcześniej karani.

W niedzielę do Sądu Rejonowego w Rzeszowie został skierowany wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec podejrzanych. 24-latkom grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 12 lat, 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności. 

 
Źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Remont wiaduktu na ul. Batorego. Zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Ustalono, że w okolicy skrzyżowania ul. Chocimskiej i Żółkiewskiego powstanie tymczasowa pętla autobusowa.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc „wstępnie” rezygnuje z wyborów do Sejmu. Ostateczna decyzja zapadnie w piątek

RZESZÓW. Tadeusz Ferenc odniósł się do medialnych doniesień ws. ewentualnej rezygnacji z wyborów do Sejmu. 

Rzeszów

Połączenie al. Rejtana z ul. Ciepłowniczą coraz bliżej realizacji

RZESZÓW. Projekt połączenia al. Rejtana z ul. Ciepłowniczą jest już prawie gotowy.

Rzeszów

Policjanci sprawdzali miejsca sprzedaży i podawania napojów alkoholowych

RZESZÓW, PODKARPACIE. Kolejna edycja działań zaplanowana jest na wrzesień.

Rzeszów

Odpowiedź marszałka kluczem do rozpoczęcia budowy połączenia ul. Warszawskiej z ul. Krakowską

RZESZÓW. Trwa projektowanie połączenia ul. Warszawskiej z ul. Krakowską.

Rzeszów

21-krotny uczestnik imprezy zwycięża 28. Rajd Rzeszowski

RZESZÓW. Zwycięzcą 28. Rajdu Rzeszowskiego został Grzegorz Grzyb pilotowany przez Roberta Hundlę.

Rzeszów

27 wiat przystankowych do wymiany. Kolejnych 29 zatok wymaga przebudowy

RZESZÓW. Prace mają się zakończyć do 30 listopada 2020 roku.

Rzeszów

ZUS kontroluje zwolnienia lekarskie. W Rzeszowskim oddziale prawa do zasiłku pozbawiono 299 osób

RZESZÓW. Łącznie, kwota obniżonych i cofniętych świadczeń chorobowych od stycznia do końca czerwca tego roku, wyniosła 104,2 mln zł w skali kraju.

Reklama