Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

Zatrzymano 6 osób podejrzanych o posiadanie treści pedofilskich i zoofilskich

Dodano:

fot. CBŚP
fot. CBŚP
RZESZÓW, PODKARPACIE. 6 osób podejrzanych o posiadanie treści pedofilskich zostało zatrzymanych przez policjantów. Akcja jest efektem kilku miesięcy pracy specjalnej grupy śledczej powołanej przez Komendanta Głównego Policji, w skład której wchodzą policjanci z KGP, CBŚP i KWP w Rzeszowie. Wszyscy zatrzymani już usłyszeli w Prokuraturze Okręgowej w Krośnie zarzuty dotyczące przestępstw pedofilskich.

Wszystko zaczęło się, gdy do policjantów dotarła informacja, że za pośrednictwem internetu dochodzi do rozpowszechniania na masową skalę materiałów pornograficznych z udziałem dzieci. Z uwagi na charakter, skalę oraz obszar popełnianych przestępstw Komendant Główny Policji powołał w tej sprawie specjalną grupę śledczą składającą się z policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji, Komendy Głównej Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na wszczęcie przez Prokuraturę Okręgową w Krośnie śledztwa w kierunku przestępstw popełnionych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności oraz dotyczących udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Działania rozpoczęły się wieczorem, kiedy to na terenie trzech województw: małopolskiego, lubelskiego i mazowieckiego, policjanci zatrzymali niemal jednocześnie 6 osób, w tym obywatela Ukrainy. Równocześnie inni policjanci przeszukiwali kolejne obiekty znajdujące się w województwach: małopolskim, mazowieckim, zachodniopomorskim i podkarpackim. Podczas akcji, policjantów z rzeszowskiego zarządu CBŚP i KWP w Rzeszowie wsparli koledzy z niemal wszystkich zarządów CBŚP w Polsce oraz funkcjonariusze z Komend Wojewódzkich Policji w Lublinie, Radomiu, Szczecinie, Krakowie, Katowicach, Łodzi i Komendy Stołecznej Policji.
Reklama
W trakcie przeszukań policjanci znaleźli różnego rodzaju materiały filmowe i zdjęciowe z zakazanymi treściami. Materiały te znajdowały się na nośnikach danych, w tym na dyskach twardych, które zostały zabezpieczone. Dodatkowo zabezpieczono także kilkadziesiąt telefonów i sprzętów komputerowych. Dokładnej analizie przez biegłych będą również poddane aparaty fotograficzne oraz kamery znalezione u podejrzanych.

W prokuraturze zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. uzyskania dostępu do materiałów z pornografią dziecięcą i zoofilią, posiadania takich materiałów, rozpowszechniania ich przy wykorzystaniu sieci internetowej lub umożliwienia w ramach bezpłatnego hostingu zapoznania lub ściągnięcia takich materiałów innym osobom. Na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Krośnie zastosował wobec czterech podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Źródło: Centralne Biuro Śledcze Policji
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na drodze prowadzącej na Lisią Górę powstało blisko 100-metrowe graffiti [FOTO]

RZESZÓW. 100 metrowa ściana, 50 artystów i tylko jeden dzień na realizacje.

Rzeszów

W Rzeszowie powstała szkoła robotyki. Ich konstrukcje opierają się na klockach Lego

RZESZÓW. „Marzę o wężu, który jeździ i strzela” – zdradza mały inżynier i przyznaje, że programowania także próbuje.

Rzeszów

Rzeszów wyróżniony podczas ogólnopolskiego konkursu. Chodzi o rozbudowę Al. Gen. W. Sikorskiego

RZESZÓW, POLSKA. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło ponad 500 inwestycji z całej Polski.

Rzeszów

Za kilka dni rozpocznie się akcja „Bądź EKO i wybieraj mobilne bilety komunikacji miejskiej”

RZESZÓW. Akcja ma na celu przypomnienie pasażerom, że mobilne bilety i bezgotówkowe rozwiązania płatnicze to nie tylko wygoda, ale i sposób na ochronę środowiska naturalnego.

Rzeszów

Jak rozbłyśnie Rzeszów na święta? W tym roku zobaczymy, m.in. św. Mikołaja na motorze i autobus z rogami

RZESZÓW. Zobaczymy masę nowych dekoracji, które zostaną zamontowane do końca listopada.

Rzeszów

Za nami pierwszy dzień InternetBeta Conference

RZESZÓW. W Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ rozpoczął się InternetBeta Conference.

Rzeszów

Chciał oszukać mieszkankę Rzeszowa metodą „na funkcjonariusza”. 21-latek z Łodzi nie miał jednak szczęścia

RZESZÓW. W czwartek Sąd Rejonowy w Rzeszowie objął 21-latka, 3-miesięcznym aresztem tymczasowym.

Reklama