Rzeszów - Sobota, 03.05.2025
Reklama

Zatrzymano mężczyznę, który śmiertelnie potrącił pieszego w Boguchwale i uciekł

Dodano:

fot. Archiwum KWP
fot. Archiwum KWP
RZESZÓW. Udało się ustalić i zatrzymać kierowcę Audi, który w poniedziałek wieczorem śmiertelnie potrącił pieszego w Boguchwale, nie udzielił mu pomocy i zbiegł z miejsca zdarzenia. To 28-letni mieszaniec powiatu strzyżowskiego.

Przypomnijmy, w poniedziałek, w Boguchwale przed godz. 22:00 kierowca auta jadąc w kierunku Rzeszowa potrącił pieszego, który przechodził przez jezdnię w rejonie przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Suszyckich z ul. Kalinową. Kierowca samochodu nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia. Mimo podjętej reanimacji przez załogę pogotowia ratunkowego, potrącony mężczyzna zmarł.

Policjantom z referatu ds. wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym udało się ustalić tożsamość sprawcy potrącenia. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego, który wczoraj został zatrzymany w swoim domu.  Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zabezpieczyli audi A4, którym kierował.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratur Rejonowa w Rzeszowie. Policja wyjaśnia szczegółowe okoliczności zdarzenia. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi odpowiedzialność za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i nie udzielenie pomocy poszkodowanemu.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przetarg na tabor kolejowy na potrzeby Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej unieważniony

RZESZÓW. "Nie chcemy zmieniać terminu dostawy” – wyjaśnia marszałek  Władysław Ortyl.

Rzeszów

Rzeszów bez żużla w 2019 roku. Speedway Stal Rzeszów bez „dzikiej karty”

RZESZÓW. Polski Związek Motorowy zdecydował, że Speedway Stal Rzeszów nie otrzyma licencji na sezon 2019.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie kierunek studiów dla twórców gier

RZESZÓW. PrimeBit Games rozpoczyna współpracę z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. 

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska rozpoczyna współprace z kurdystańską firmą

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska będzie współpracować z firmą Markodh Company z irackiego Kurdystanu. 

Rzeszów

W lecie czeka nas remont Wiaduktu Śląskiego?

RZESZÓW. Chodzi o poprawę dylatacji.

Rzeszów

Rozpoczyna się cykl spotkań z graczami Asseco Resovia Rzeszów

RZESZÓW. Pierwsze spotkanie z cyklu odbędzie się 21 stycznia, o godzinie 19.00. 

Rzeszów

Dwie oferty na dostarczenie dla PKS Rzeszów 15 autobusów. Obie za wysokie

RZESZÓW. Związek Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa wciąż poszukuje dostawcy 15 autobusów dla rzeszowskiego PKS-u.

Rzeszów

Żądają wycofania decyzji Uniwersytetu Rzeszowskiego odnośnie wprowadzenia badań na zwierzętach

RZESZÓW. Utworzono petycje skierowaną do Uniwersytetu Rzeszowskiego, aby nie rozpoczynała badań na zwierzętach.

Reklama