Rzeszów - Środa, 24.12.2025
Reklama

Zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy – od poniedziałku zmiany. Nowe godziny pracy infolinii

Dodano: 25.03.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Od poniedziałku, 28 marca 2022 r. filie Rzeszowskiego Domu Kultury, w których można było oddać dary dla uchodźców, przestają pełnić taką funkcję.

Dary będzie można dostarczać do Centrum Pomocy Ukrainie, które powstało dzięki współpracy pomiędzy Urzędem Miasta Rzeszowa, Polskim Czerwonym Krzyżem i Politechniką Rzeszowską. Centrum znajduje się  przy ul. Akademickiej 8. Dary można oddawać od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 17.00.

Od wtorku uruchomiany zostanie również doraźny punkt pomocy uchodźcom przy ul. Sobieskiego 4. Będą tu wydawane żywność z przedłużonym terminem ważności, środki higieniczne i odzież.  Punkt będzie czynny we wtorki i piątki w godzinach 9.00 – 15.00.

Zmieniają się także godziny pracy infolinii Urzędu Miasta Rzeszowa. Od poniedziałku do piątku infolinia będzie czynna w godzinach 8.00 – 18.00, natomiast w sobotę od 8.00 do 15.00.

Nr infolinii 17 788 99 00.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na os. Mieszka I powstanie nowy parking

RZESZÓW. Przy ul. Krzyżanowskiego przybędzie kilkanaście miejsc parkingowych. W ramach inwestycji dobudowany zostanie także brakujący chodnik.

Rzeszów

W Rzeszowie ruszył projekt dla seniorów "Aktywna ławka"

RZESZÓW. Projekt “Aktywna ławka” ma na celu wsparcie seniorów w aktywnościach plenerowych na terenie parków miejskich. 

Rzeszów

W Sylwestra utrudnienia w ruchu na Moście Zamkowym

RZESZÓW. 31 grudnia, w związku z organizacją pokazu dronów w ramach Sylwestra Miejskiego, na Moście Zamkowym wystąpią utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Strażnicy miejscy pomogą odpalić auto. Mają już drugie urządzenie rozruchowe

RZESZÓW. Rzeszowscy strażnicy miejscy mają kolejne urządzenie rozruchowe do samochodów z wyładowanym akumulatorem. Podarowała je firma z Dębicy.

Rzeszów

Miasto kupiło 4 samochody do przewozu osób z niepełnosprawościami

RZESZÓW. Cztery mikrobusy przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami trafią do rzeszowskich Domów dla Dziecka i DPS’ów. Wartość pojazdów to ponad 738 tys. zł. Zakup jest dofinansowany z PFRON.

Rzeszów

Nowe połączenia lotnicze z Jasionki. Polecimy do Odessy i Olsztyna

RZESZÓW. W sezonie letnim z Rzeszowa polecimy do Odessy i na lotnisko Olsztyn-Mazury na pokładzie Polskich Linii Lotniczych LOT.

Rzeszów

Rzeszowscy strażnicy miejscy uratowali życie bezdomnemu mężczyźnie

RZESZÓW. W wigilię strażnicy miejscy znaleźli bezdomnego, który spędził noc w pergoli śmietnikowej. Mężczyzna trafił do szpitala. Interwencja strażników prawdopodobnie uratowała mu życie.

Rzeszów

Ruszyła strona internetowa Rzeszowskich Piwnic. Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych

RZESZÓW. Uruchomiono stronę internetową www.rzeszowskiepiwnice.pl, na której będą pojawiały się informacje dotyczące Rzeszowskich piwnic - Interaktywnej Instytucji Kultury.

Reklama