Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

Zbiórka dla Cinka! Rzeszowski gitarzysta potrzebuje pomocy

Dodano: 08.09.2023 r.

Zdjęcie ze strony siepomaga.pl
Zdjęcie ze strony siepomaga.pl
RZESZÓW. Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację oraz zakup sprzętu dla rzeszowskiego gitarzysty Andrzeja Marcinka, który w lipcu br. uległ poważnemu wypadkowi, a obecnie przebywa na OIOM’ie.

W lipcu 2023 roku, w trakcie wykonywania prac remontowych na balkonie, 42-letni Andrzej Marcinek wypadł z 3 piętra prosto na głowę. Cudem przeżył, jednak doznał bardzo poważnych obrażeń. Dwa i pół tygodnia walczył o życie w śpiączce farmakologicznej. Przeszedł sześć skomplikowanych operacji, w tym trzy na kręgosłupie.

Obecnie Andrzej nadal przebywa na OIOM-ie, a rokowania nie napawają optymizmem. Aby poprawić komfort życia, niezbędna jest intensywna i kosztowna rehabilitacja w wysokospecjalistycznym ośrodku rehabilitacyjnym. Konieczny jest również zakup respiratora, bez którego nie może oddychać oraz tzw. cyberoka, które umożliwi mu komunikację z otoczeniem, jeśli nie będzie w stanie mówić.

Mieszkanie będzie również wymagało dostosowania do potrzeb Andrzeja. Niezbędny będzie zakup specjalistycznego łóżka i odpowiedniego wózka inwalidzkiego, dzięki któremu mógłby z pomocą opiekuna wychodzić na zewnątrz.

Koszty walki o zdrowie i życie Andrzeja zdecydowanie przewyższają możliwości finansowe jego bliskich. Dlatego postanowili oni rozpocząć zbiórkę pieniędzy na portalu siepomaga.pl, na leczenie i rehabilitację, zakup sprzętu oraz likwidację barier architektonicznych w mieszkaniu.
Reklama
„Andrzej ma 42 lata. To dobry człowiek. Przede wszystkim wspaniały tata, którego 12-letnia córka Julia tak bardzo potrzebuje! To również troskliwy syn i nieoceniony przyjaciel, który nigdy nie zawodził. Do czasu wypadku był wulkanem energii, człowiekiem bardzo aktywnym, z głową pełną marzeń i pomysłów. Niejednokrotnie sam udzielał się w różnych akcjach charytatywnych. Jego pasją była do tej pory gra na gitarze elektrycznej.” – piszą bliscy Andrzeja na stronie zbiórki.

Cinek, bo tak nazywają go znajomi, gra na gitarze w rzeszowskim zespole punkrockowym Wielki Las. Wcześniej można go było usłyszeć w takich kapelach jak: Emeriten Komando, Tofu Riot i Frei Republik Panama. Jak podkreślają jego bliscy „grał koncerty często również na rzecz osób potrzebujących pomocy, na chore dzieci, na osoby po wypadkach. Nigdy nie był obojętny na ludzkie cierpienie i niesprawiedliwość.”

Teraz Andrzej sam potrzebuje pomocy i wsparcia.  

Wszyscy, którzy chcą wspomóc Cinka i dać mu szansę na powrót do funkcjonowania wśród ludzi, mogą dokonać wpłaty na stronie zbiórki pod adresem:

https://www.siepomaga.pl/andrzej-marcinek

Liczy się każda złotówka!

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W czwartek radiowa debata kandydatów na prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. W czwartek, 22 kwietnia radio RMF FM organizuje debatę z udziałem kandydatów na prezydenta miasta Rzeszowa. Debata rozpocznie się o godz. 12:00.

Rzeszów

Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. 22 kwietnia 2021 r. na dedykowanej platformie Grip odbędzie się Dzień Otwarty organizowany w ramach akcji kierowany do licealistek z całej Polski

Rzeszów

Areszt dla 20-latka z Rzeszowa za posiadanie marihuany

RZESZÓW. Policjanci znaleźli przy 20-letnim mieszkańcu Rzeszowa blisko 200 gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Rzeszów

W środę otwarcie pierwszego sklepu Aldi w Rzeszowie

RZESZÓW. Sklep w Rzeszowie będzie drugim Aldi na Podkarpaciu i 170 w Polsce. Z okazji otwarcia dla klientów przygotowano liczne promocje.

Rzeszów

Przy ul. Litewskiej powstanie nowy Środowiskowy Dom Samopomocy

RZESZÓW. Miasto ogłosiło już przetarg na roboty budowlane. Będzie to pierwsza tego typu placówka w Rzeszowie.

Rzeszów

Od września nowe połączenia z lotniska w Jasionce

​RZESZÓW. Samolotami linii Wizzair polecimy do Oslo i Londynu.

Rzeszów

Trwa rozbudowa systemu dynamicznego ważenia pojazdów w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie powstaną trzy nowe stacje preselekcyjnego ważenia pojazdów oraz specjalne parkingi do kontroli przeciążonych pojazdów. Koszt inwestycji to blisko 14,5 mln zł.

Rzeszów

Kolejna firma zainwestuje na Dworzysku

RZESZÓW. „Buty Jana” – to kolejna firma, która zainwestuje na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko”. Firma wybuduje magazyny o powierzchni 4 tys. m. kw. Wartość inwestycji to 12 mln zł.

Reklama