Rzeszów - Niedziela, 10.05.2026
Reklama

Zbiórka dla rodzin poszkodowanych w pożarze domków na osiedlu Biała

Dodano: 03.09.2024 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Caritas Diecezji Rzeszowskiej prowadzi zbiórkę na rzecz mieszkańców domków na osiedlu Biała, którzy w sobotnim pożarze stracili dorobek życia.

Do tragicznego pożaru doszło w sobotę, przed godz. 18:00 przy ul. kard. Karola Wojtyły na osiedlu Biała. Spłonęło siedem z ośmiu mieszkań. Strażacy gasili ogień niemal całą noc. Łącznie w akcji wzięło udział ponad 80 strażaków z PSP i OSP. Prawdopodobną przyczyną pożaru był wybuch butli gazowej zamontowanej do grilla. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja przy udziale biegłego z zakresu pożarnictwa. 

W pożarze poszkodowani stracili dorobek swojego życia. W związku z tym Caritas Diecezji Rzeszowskiej uruchomił zbiórkę pieniędzy dla poszkodowanych.
Pieniądze można wpłacać na konto Caritasu: 96 1020 4391 0000 6902 0002 2616 – tytułem „pożar”.

Reklama

Do akcji pomocy dla pogorzelców dołączyła również Parafia pw. Miłosierdzia Bożego mieszcząca się na osiedlu Biała. „W przyszłą niedzielę w czasie wszystkich Mszy świętych w naszym kościele odbędzie się zbiórka ofiar pieniężnych dla rodzin, które ucierpiały w tym tragicznym wydarzeniu” – czytamy na profilu parafii w mediach społecznościowych.

Niezależnie od powyższych akcji pomocy, właściciele spalonych domków organizują również własne zbiórki na popularnych serwisach internetowych zajmujących się organizacją zrzutek.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

13 kierowców ukaranych za prędkość. Rekordzista pędził 200 km/h

RZESZÓW. 126 kierowców skontrolowała podczas minionego weekendu rzeszowska drogówka. 13 z nich zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

Środki ochrony osobistej dla rzeszowskich żłobków i przedszkoli

​RZESZÓW. 15 tysięcy maseczek, 10 tysięcy par rękawiczek ochronnych oraz 600 litów płynu do dezynfekcji trafi do rzeszowskich żłobków oraz przedszkoli.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska otwiera się na studentów z niepełnosprawnościami. Powołano specjalne biuro

RZESZÓW. Na Politechnice Rzeszowskiej otwarto Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Będzie pomagało tym osobom, które same zgłoszą taką potrzebę.

Rzeszów

Przy al. Rejtana trwa montaż gigantycznego zegara z herbem Rzeszowa

RZESZÓW. 10-metrowy zegar z herbem Rzeszowa powstaje na budynku biurowca Resovia Office.

Rzeszów

Kolizja na ścieżce rowerowej przy al. Powstańców Warszawy. Pijany 62-latek wjechał w 16-latkę

​RZESZÓW. Ponad 2 promile alkoholu miał 62-letni kierowca jednośladu, który spowodował kolizję z 16-letnią rowerzystką.

Rzeszów

W tym sezonie nie skorzystamy z rowerów miejskich w Rzeszowie?

RZESZÓW. „W trosce o zdrowie Podróżnych miejska wypożyczalnia rowerów w Rzeszowie na chwilę obecną nie będzie uruchamiana.” 

Rzeszów

Pierwszy "elektryk" Autosan na ulicach Rzeszowa. Trwają testy

RZESZÓW. Do końca maja potrwają testy elektrycznego autobusu Autosan SANCITY 12LFE.

Rzeszów

Rzeszowski WORD wznawia działalność. 11 maja ruszają zapisy

​RZESZÓW. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie znów będzie egzaminował kursantów. Od kiedy będzie można zdawać na prawo jazdy?

Reklama