Rzeszów - Niedziela, 05.10.2025
Reklama

Zbliża się koniec przebudowy pasa startowego w porcie lotniczym Rzeszów - Jasionka [ZDJĘCIA/FILM]

Dodano: 29.09.2025 r. / Redakcja

Przebudowa pasa startowego na lotnisku w Jasionce / fot. Biuro Prasowe Portu Lotniczego Rzeszów / Jasionka
Przebudowa pasa startowego na lotnisku w Jasionce / fot. Biuro Prasowe Portu Lotniczego Rzeszów / Jasionka

RZESZÓW/JASIONKA. Lotnisko w Jasionce wkroczyło w ostatni etap remontu 700-metrowego pasa startowego. Inwestycja realizowana jest w ramach unijnego programu Connecting Europe Facility (CEF).

Zbliża się koniec remontu 700-metrowego odcinka drogi startowej na lotnisku w Jasionce. Zakończono właśnie roboty budowlane związane z betonowaniem operacyjnej części drogi startowej. Inwestycję realizuje firma Strabag.

„Prace przy tak strategicznym obiekcie jak droga portu lotniczego wymagają precyzji, doświadczenia i ścisłej koordynacji. Przebudowę 700-metrowego odcinka prowadzimy z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i najwyższych standardów jakości. Jesteśmy dumni, że możemy współtworzyć inwestycję, która będzie służyć pasażerom i przewoźnikom przez kolejne dekady” – podkreśla Janusz Bucior, przedstawiciel firmy Strabag.

Modernizacja ma zapewnić większą trwałość, bezpieczeństwo i funkcjonalność pasa startowego, umożliwiając obsługę coraz większego ruchu lotniczego zarówno cywilnego jak i w razie potrzeby wojskowego.

Reklama

W trakcie wykonywania prac lotnisko było cały czas funkcjonalne, a prace budowlane były prowadzone w taki sposób, by nie zakłócać bieżących operacji lotniska.

- Realizacja tego wysokobudżetowego zadania inwestycyjnego przebiega w dalszym ciągu zgodnie z ustalonym harmonogramem i co najważniejsze nie wpływa negatywnie na prowadzone operacje lotnicze zarówno te pasażerskie jak i cargo - mówi Adam Hamryszczak, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Obecnie prowadzone są roboty związane z odtworzeniem oświetlenia nawigacyjnego i oznakowania poziomego, a także prace wykończeniowe w pasie przebudowywanego odcinka drogi startowej.

Ta ważna inwestycja jest współfinansowana ze środków europejskich w ramach instrumentu Łącząc Europę – Connecting Europe Facility (CEF), którego celem jest rozwój kluczowej infrastruktury transportowej w Europie.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tragedia w Trzebosi. 35-letnia kobieta zatruła się czadem

RZESZÓW. 35-letnia kobieta jest kolejną ofiarą tlenku węgla w regionie. Od początku sezonu grzewczego na Podkarpaciu, na sutek zatrucia czadem zmarło 3 osoby.

Rzeszów

Rewitalizacja parku na osiedlu Zalesie

RZESZÓW. Blisko 3-hektarowy park przy ul. Wieniawskiego na osiedlu Zalesie, doczeka się w końcu odnowy. 

Rzeszów

Inwestycja drogowa na osiedlu Drabinianka

RZESZÓW. Miasto wybrało wykonawcę dokumentacji projektowej dla rozbudowy ul. Jachowicza oraz budowy nowej drogi, która połączy ją z ul. Kwiatkowskiego.

Rzeszów

Transmisja online z uroczystości 668-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Już 19 stycznia 2022 r. w Filharmonii Podkarpackiej odbędzie się uroczystość 668-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. Jubileuszowy 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 30 stycznia 2022 roku. Na scenie rzeszowskiego rynku wystąpią m.in. Symptone, RSC, DOC. i Anika Dąbrowska.

Rzeszów

Dwukrotnie próbował okraść tę samą drogerię. Wpadł za drugim razem

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali 19-latka, który dwukrotnie usiłował okraść jedną z rzeszowskich drogerii. Za pierwszym razem mu się udało. Podczas drugiej próby, złodziej został ujęty przez pracowników ochrony sklepu.  

Rzeszów

Nowa organizacja ruchu na al. Sikorskiego. Buspas zlikwidowany

RZESZÓW. Na części al. Sikorskiego obowiązuje już nowa organizacja ruchu. Po 10 latach zlikwidowano tam buspas.

Rzeszów

Szkoła przy al. Rejtana zyska zewnętrzną windę

RZESZÓW. Będzie to udogodnienie dla uczniów poruszających się na wózkach inwalidzkich lub czasowo niepełnosprawnych.

Reklama