Rzeszów - Piątek, 21.11.2025
Reklama

Zbliża się koniec przebudowy pasa startowego w porcie lotniczym Rzeszów - Jasionka [ZDJĘCIA/FILM]

Dodano: 29.09.2025 r. / Redakcja

Przebudowa pasa startowego na lotnisku w Jasionce / fot. Biuro Prasowe Portu Lotniczego Rzeszów / Jasionka
Przebudowa pasa startowego na lotnisku w Jasionce / fot. Biuro Prasowe Portu Lotniczego Rzeszów / Jasionka

RZESZÓW/JASIONKA. Lotnisko w Jasionce wkroczyło w ostatni etap remontu 700-metrowego pasa startowego. Inwestycja realizowana jest w ramach unijnego programu Connecting Europe Facility (CEF).

Zbliża się koniec remontu 700-metrowego odcinka drogi startowej na lotnisku w Jasionce. Zakończono właśnie roboty budowlane związane z betonowaniem operacyjnej części drogi startowej. Inwestycję realizuje firma Strabag.

„Prace przy tak strategicznym obiekcie jak droga portu lotniczego wymagają precyzji, doświadczenia i ścisłej koordynacji. Przebudowę 700-metrowego odcinka prowadzimy z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i najwyższych standardów jakości. Jesteśmy dumni, że możemy współtworzyć inwestycję, która będzie służyć pasażerom i przewoźnikom przez kolejne dekady” – podkreśla Janusz Bucior, przedstawiciel firmy Strabag.

Modernizacja ma zapewnić większą trwałość, bezpieczeństwo i funkcjonalność pasa startowego, umożliwiając obsługę coraz większego ruchu lotniczego zarówno cywilnego jak i w razie potrzeby wojskowego.

Reklama

W trakcie wykonywania prac lotnisko było cały czas funkcjonalne, a prace budowlane były prowadzone w taki sposób, by nie zakłócać bieżących operacji lotniska.

- Realizacja tego wysokobudżetowego zadania inwestycyjnego przebiega w dalszym ciągu zgodnie z ustalonym harmonogramem i co najważniejsze nie wpływa negatywnie na prowadzone operacje lotnicze zarówno te pasażerskie jak i cargo - mówi Adam Hamryszczak, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Obecnie prowadzone są roboty związane z odtworzeniem oświetlenia nawigacyjnego i oznakowania poziomego, a także prace wykończeniowe w pasie przebudowywanego odcinka drogi startowej.

Ta ważna inwestycja jest współfinansowana ze środków europejskich w ramach instrumentu Łącząc Europę – Connecting Europe Facility (CEF), którego celem jest rozwój kluczowej infrastruktury transportowej w Europie.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Bezpłatne porady prawne dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

RZESZÓW. Akcja prowadzona jest w ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”.

Rzeszów

Nowa ulica i nowy park w Rzeszowie

RZESZÓW. Na osiedlu Mieszka I będzie ulica Wrzesława Romańczuka. Z kolei teren zielony w centrum Rzeszowa zyska nazwę „Park im. Prof. Józefa Szajny”.

Rzeszów

Dwie linie MPK do likwidacji

RZESZÓW. Od 1 marca 2022 r. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie likwiduje dwie linie autobusowe – nr 56 i 60.

Rzeszów

Tragedia w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. Aresztant zabił funkcjonariuszkę

RZESZÓW. Trwa wyjaśnianie okoliczności śmierci 39-letniej funkcjonariuszki Służby Więziennej. Kobieta została zabita przez aresztanta w trakcie konsultacji psychologicznej.

Rzeszów

Tak może wyglądać Podkarpackie Centrum Zdrowia Dziecka [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Projekt warszawskiej pracowni Atelier Tektura zwyciężył w konkursie na koncepcję architektoniczną Podkarpackiego Centrum Zdrowia Dziecka.

Rzeszów

Miasto przekaże kolejne środki na budowę Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. Ponad 5 mln zł wsparcia finansowego przekaże w tym roku miasto Rzeszów na budowę infrastruktury przystankowej w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej, przedsięwzięcia realizowanego przez Województwo Podkarpackie.   

Rzeszów

Będzie nowa ulica na osiedlu im. Franciszka Kotuli

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa nowej drogi, pomiędzy ulicą Błogosławionej Karoliny a Czudecką.

Rzeszów

Powołano Rzeszowską Radę Kobiet. W skład weszło 14 pań

RZESZÓW. 14 pań reprezentujących różne środowiska weszło w skład Rzeszowskiej Rady Kobiet, której oficjalne powołanie odbyło się w piątek w Urban Lab. Na czele rady stanęła Patricia Mitro.  

Reklama