Rzeszów - Wtorek, 02.09.2025
Reklama

Zderzenie ciężarówek na S19. Strażacy wyciągnęli kierowcę zakleszczonego w kabinie

Dodano: 01.09.2022 r.

fot. OSP Świlcza
fot. OSP Świlcza
RZESZÓW. Wczoraj w Świlczy doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. Jeden z kierowców został zakleszczony w kabinie pojazdu. Po wydostaniu go na zewnątrz przez strażaków, karetka pogotowia przetransportowała go do szpitala.

Do wypadku doszło przed godz. 11:00 na drodze ekspresowej S19 w kierunku autostrady A4. Samochód ciężarowy najechał na naczepę innej ciężarówki. Jeden z kierowców został zakleszczony w kabinie. Pracujący na miejscu strażacy rozpoczęli akcję ratowniczą z użyciem narzędzi hydraulicznych. Musieli działać szybko i sprawnie, ponieważ ciężarówka była poważnie uszkodzona.  - Po kilku minutach udało się zrobić dostęp do kierowcy i przy pomocy deski ortopedycznej wydobyliśmy kierowcę na zewnątrz pojazdu, jednocześnie transportując go na noszach do karetki pogotowia – informuje OSP Świlcza.
Ranny mężczyzna został przewieziony karetką do szpitala.

Szczegółowe okoliczności wypadku bada policja.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jak rozbłyśnie Rzeszów na święta? W tym roku zobaczymy, m.in. św. Mikołaja na motorze i autobus z rogami

RZESZÓW. Zobaczymy masę nowych dekoracji, które zostaną zamontowane do końca listopada.

Rzeszów

Za nami pierwszy dzień InternetBeta Conference

RZESZÓW. W Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ rozpoczął się InternetBeta Conference.

Rzeszów

Chciał oszukać mieszkankę Rzeszowa metodą „na funkcjonariusza”. 21-latek z Łodzi nie miał jednak szczęścia

RZESZÓW. W czwartek Sąd Rejonowy w Rzeszowie objął 21-latka, 3-miesięcznym aresztem tymczasowym.

Rzeszów

Kto zajmie się obsługą kont bankowych miasta Rzeszowa?

RZESZÓW. „Przetarg jest skierowany głównie do banków" - wyjaśnia Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta.

Rzeszów

Remont nowego budynku dla Rady Powiatu Rzeszowskiego zakończony

RZESZÓW. Dopiero w październiku cały urząd ma się już znaleźć w nowym obiekcie przy ul. Bernardyńskiej.

Rzeszów

mLegitymacja w rzeszowskich szkołach. Ile zgłoszono placówek?

RZESZÓW. 14 rzeszowskich szkół złożyło wniosek o wdrożenie usługi mLegitymacja w szkołach placówkach.

Rzeszów

Nowa inwestycja mieszkaniowa na os. Drabinianka

RZESZÓW. Szykuje się kolejna inwestycja na terenie Rzeszowa.

Reklama