Rzeszów - Środa, 28.01.2026
Reklama

Zieleń i ławki zamiast samochodów. Ulica Słowackiego bardziej przyjazna pieszym

Dodano: 23.05.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Dziś rano z części chodnika przy ulicy Słowackiego zniknęły samochody. Zamiast nich pojawiła się zieleń i ławki.

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podjął decyzję o zlikwidowaniu części miejsc postojowych przy ul. Słowackiego, tuż obok ratusza. Znajdujący się tam chodnik był bardzo często zastawiony samochodami. Piesi, osoby poruszające się na wózkach, mamy z wózkami skarżyli się, że bardzo często muszą iść po ulicy, ponieważ na chodniku stoją auta.

- Chcę, aby ta przestrzeń była przyjaźniejsza. Dlatego też zamiast miejsc postojowych na początkowym odcinku Słowackiego będą parklety, roślinność. Jest to kontynuacja działań z ubiegłego roku, kiedy to wyłączyłem z ruchu część ul. Mickiewicza i Joselewicza a z bezpośredniego sąsiedztwa ratusza zniknęły samochody – mówi prezydent.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Stał w korku, gdy jego żona zaczęła rodzić. Pomogli mu rzeszowscy policjanci

RZESZÓW. Wczoraj, przed godz. 8 w Trzebownisku, policjantów patrolujących trasę Zaczernie - Sokołów Małopolski zatrzymał mężczyzna.

Rzeszów

Trwa rekrutacja na studia podyplomowe Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Trwa rekrutacja na studia podyplomowe w Politechnice Rzeszowskiej.

Rzeszów

List intencyjny ws. nowej siedziby Sądu Okręgowego. Podpisano niezobowiązujący wyraz woli

RZESZÓW. W Ratuszu podpisano list intencyjny w sprawie przekazania działki pod budowę nowej siedziby Sądu Okręgowego w Rzeszowa.

Rzeszów

Elektryfikacja linii Ocice – Rzeszów. Będą szybsze połączenia do Warszawy

RZESZÓW. Dzięki inwestycji wartej 67 mln zł pasażerowie podróżujący pociągiem do Warszawy będą mogli liczyć na krótszy czas przejazdu.

Rzeszów

Nowa firma rozpoczyna działalność przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka

RZESZÓW. Dachser zajmuje się głównie obsługą przesyłek chemicznych, w tym materiałów niebezpiecznych, tzw. ADR.

Rzeszów

Rzeszów z najniższym wskaźnikiem umieralności. Choroby układu krążenia najczęstszą przyczyną śmierci

RZESZÓW. W Polsce wskaźnik umieralności wyniósł 1049 zgonów na 100 tysięcy ludności

Rzeszów

Piłkarskie derby Rzeszowa. Będzie walka o fotel lidera?

RZESZÓW. Derby odbędą się na Stadionie Miejskim w Rzeszowie przy ul. Hetmańskiej 69 w niedzielę 22 września o godzinie 13:05. 

Reklama