Rzeszów - Czwartek, 18.09.2025
Reklama

Zielona przestrzeń rekreacyjna z zakątkami tematycznymi na os. Nowe Miasto

Dodano: 15.07.2022 r.

Projekt przestrzeni rekreacyjnej na os. Nowe Miasto / Zarząd Zieleni Miejskiej
Projekt przestrzeni rekreacyjnej na os. Nowe Miasto / Zarząd Zieleni Miejskiej
RZESZÓW. Firma Kris-Bud z Jasienicy Rosielnej zwyciężyła w przetargu wykonanie nowej przestrzeni rekreacyjnej na osiedlu Nowe Miasto. Inwestycja o wartości 285 tys. zł ma być gotowa jeszcze w tym roku.

Przestrzeń rekreacyjna powstanie na terenach znajdujących się pomiędzy Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 4 a Przedszkolem nr 38.

Motywem przewodnim tej przestrzeni będzie kolorowa, wijąca się niczym wstęga, rabata bylinowa. W jej zakolach stworzone będą zakątki tematyczne służące różnej aktywności. Pierwszy - edukacyjny pozwoli obserwować zjawiska naukowe związane z ruchem ziemi (zegar słoneczny) i przekazywaniem i zachowaniem energii (wahadło Newtona). W drugim zakolu rabatowej wstęgi ustawione zostaną plenerowe instrumenty muzyczne: bębny, aerofon, dzwony rurowe i cymbały. W kolejnym zakątku pojawią się kostki wiedzy czyli słupy z informacjami na temat owadów zapylających, roślin miododajnych i energii drzew, które pozwolą dzieciom poznać nowe organizmy i zachęcą je do szukania ich w swoim otoczeniu. W tym miejscu zamontowane też będą „domki” dla dzikich owadów. Bazą pokarmową dla nich, poza kwitnącymi bylinami, będą także rośliny tworzące łąkę kwietną. W ramach tej inwestycji ustawione zostaną także ławki w kształcie plastrów miodu.
Reklama
Nowa przestrzeń rekreacyjna na osiedlu Nowe Miasto ma być gotowa w tym roku.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na Stadionie Miejskim odbędzie się mecz Polska-Portugalia. Będą bezpłatne wejściówki

RZESZÓW. 9 września 2019 r. odbędzie się mecz towarzyski reprezentacji mężczyzn U-20 Polska – Portugalia.

Rzeszów

Koniec utrudnień na wiadukcie Śląskim

RZESZÓW. „Wczoraj zakończyły się pracę” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Za kilka dni rusza głosowanie na projekty Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r.

RZESZÓW. 30 sierpnia 2019 r. rozpocznie się głosowanie na projekty do realizacji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r. 

Rzeszów

Czy w Rzeszowie powstanie centrum tenisowe? W Ratuszu trwają rozmowy

RZESZÓW. W Ratuszu trwają rozmowy odnośnie stworzenia centrum tenisowego.

Rzeszów

Koduj z Gigantami! Piąta edycja darmowych warsztatów programowania dla dzieci i młodzieży

Młodsi uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił poznając programy takie jak Scratch, Kodu czy AppInventor...

Rzeszów

Wprowadzenie opłat na parkingu lotniska w Jasionce od 21 sierpnia br.

RZESZÓW. Łączna ilość miejsc parkingowych wyniesie 857.

Reklama