Rzeszów - Sobota, 20.09.2025
Reklama

Znamy listę zadań do realizacji w ramach RBO na 2022 r.

Dodano: 15.10.2021 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Dzisiaj poznaliśmy zwycięzców przyszłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Środki o łącznej wartości 8,2 mln w ramach trzech kategorii otrzyma 37 inicjatyw. Na projekty padło rekordowo dużo głosów.

Mieszkańcy Rzeszowa zdecydowali. Fundusze w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 r. zostały rozdysponowane na przedsięwzięcia w trzech kategoriach. Głosowanie trwało od 10 września do 8 października br.

W ramach pierwszej kategorii: „budowa, modernizacja lub remont infrastruktury miejskiej” wyłonione zostały cztery projekty, obejmujące: zakup pojazdu ratowniczo-gaśniczego z wyposażeniem dla OSP Rzeszów – Zalesie, doposażenie rzeszowskich przedszkoli w urządzenia rekreacyjne na place zabaw, urządzenie parków miejskich w rejonie SP 18 przy ul. Bł. Karoliny i w rejonie ul. Starzyńskiego oraz budowa budynku klubowego na stadionie KS Grunwald Budziwój.

W kategorii drugiej, obejmującej budowę, modernizację lub remont infrastruktury osiedlowej zostało wybranych 16 inicjatyw, m.in. „Arena-Park Zalesie – poprawa infrastruktury sportowej – kontenerowy zespół szatniowy”, modernizacja placu zabaw oraz części rekreacyjno-sportowej przy budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 oraz budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 10.
Reklama
W trzeciej kategorii, przedsięwzięć o charakterze społeczno-kulturalnym, edukacyjnym lub sportowym, mieszkańcy do dofinansowania wybrali 17 projektów, w tym organizację Mocy Odkrywców – Rzeszowskiego Pikniku Nauki i Techniki, organizację zajęć sportowych dla dzieci z rzeszowskich osiedli oraz spotkania muzyczne na os. Franciszka Kotuli.

Została też przyznana nagroda dla najaktywniejszego osiedla w postaci 200 tys. zł na wybraną przez mieszkańców inwestycję, którą zdobyło osiedle Bzianka.

Dodatkowo część projektów, która nie zdobyła wystarczającej liczby głosów, żeby zakwalifikować się do realizacji w ramach RBO, decyzją prezydenta Fijołka zostanie wprowadzona do przyszłorocznego budżetu Rzeszowa. Jednym z takich projektów  jest zadanie polegające na nasadzeniach drzew na wszystkich rzeszowskich osiedlach.

Głosowanie na projekty w ramach RBO cieszyło się w tym roku rekordowo dużym zainteresowaniem – oddano niemal 71 tys. głosów. W związku z tym Tomasz Kamiński, przedstawiciel największego w Radzie Miasta klubu Rozwój Rzeszowa zapowiedział zwiększenie w przyszłym roku puli środków w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zaawansowane prace przy budowie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego dla osób z niepełnosprawnością

RZESZOW. Inwestycja zakończy się jesienią. Jej koszt to ponad 7,3 mln zł.

Rzeszów

Wiemy, kto wybuduje Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki [Nowe wizualizacje obiektu]

RZESZÓW. - Mamy dziś historyczny dzień. Możemy mieszkańcom przekazać, że wybraliśmy wykonawcę, który wybuduje w Rzeszowie nowy stadion. - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

BSH w Rzeszowie poszukuje pracowników. Firma poszukuje około 50 kandydatów

RZESZÓW. Firma poszukuje około 50 pracowników produkcji, zarówno tych z doświadczeniem, jak i stawiających pierwsze kroki w zawodzie. 

Rzeszów

11 listopada utrudnienia w ruchu w Rzeszowie. Zmiany w kursach MPK

RZESZÓW. Pierwsze utrudnienia w ruchu mogą pojawić się od godz. 6:00. Cała trasa zamknięta będzie od godz. 10.00 do godz. 13.30.

Rzeszów

Kolejny rekord lotniska w Jasionce. Już 900 tys. pasażerów

RZESZÓW/JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka idzie po historyczny rekord. Jest duża szansa, że w tym roku liczba obsłużonych pasażerów przekroczy 1 mln. Od początku 2023 z oferty podrzeszowskiego lotniska skorzystało już 900 tys....

Rzeszów

W Rzeszowie powstają kolejne monitorowane wiaty rowerowe [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia trwa montaż nowych wiat rowerowych z monitoringiem. Będzie ich pięć, w różnych lokalizacjach.

Rzeszów

Narodowe Święto Niepodległości w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. Obchodom towarzyszyć będą: II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Patriotycznej – „Moja Ojczyzna” – Rzeszów 2023, 11. PKO Bieg Niepodległości oraz koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu węgierskiego chóru Lengyel-Magyar Dalarda.

Rzeszów

Nocny pożar w II LO w Rzeszowie

RZESZÓW. Spłonęło jedno z pomieszczeń oraz fragment dachu. Na szczęście pożar udało się szybko ugasić. W akcji brało udział 28 strażaków.

Reklama